T, 27.09.2022

Saarlased mõtlevad suurelt

Karl Rinaldo
, reporter
Saarlased mõtlevad suurelt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saarlased on sponsoritelt saanud esialgu rahalise kindluse kolmeks hooajaks, ent kodumängude publikuhuvi hinnates võib eeldada, et koostöö saab olema pikem.
Saarlased on sponsoritelt saanud esialgu rahalise kindluse kolmeks hooajaks, ent kodumängude publikuhuvi hinnates võib eeldada, et koostöö saab olema pikem. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Sellest, et võrkpallilembestel saarlastel võiks Balti liigas oma võrkpalliklubi olla, räägiti aastaid. Tasemel mängijaid on Saaremaalt sirgunud rohkesti, neist tuntumad praegu ehk Keith Pupart, Timo Tammemaa, Karli Allik, Denis Losnikov, Kevin Saar, Siim Ennemuist, Siim Põlluäär ja Hindrek Pulk.

Tõsisemaks läks jutt Saaremaa Võrkpalliklubi sünnist mõni aasta tagasi. «Korraldasime kevaditi linnade karikat, millega soovisime näidata potentsiaalsetele sponsoritele, et suudame võrkpalliasja siin ajada. Kõik muu peale rahastuse oli Saaremaal võrkpallimeeskonna loomiseks ju juba ammu olemas,» sõnab vastloodud klubi tegevjuht Hannes Sepp.

32-aastane Sepp tegeleb nii klubi juhi kui mänedžerina, ent ka näiteks mängude teadustajana. «Eks see ole entusiasm ja armastus võrkpalli vastu, mis mind muude tegemiste juurest kodusaarele tagasi tõi,» ütleb kunagine Eesti noortekoondise nurgaründaja, kelle täiskasvanukarjäär piirdus ühe hooajaga Viljandis. Sepp toonitab, et tal on ka mitmeid olulisi abilisi, kelleta mängude läbiviimine oleks võimatu.

Märksõnad
Tagasi üles