Sisukord
Äriuudised
Postimees
16.11.2017
Eesti Tasuta bussisõit võtab jabura ulatuse (40) Miilitsast sai vastuluuraja (1) Majandus Soome mobiilitarkus on nüüd hiinlaste käsutuses IRLi mehed asusid aktsiisipoliitikat lammutama (16) Välismaa USA ja Venemaa vahel algas meediasõda (5) Ahistamissüüdistuste tulv USAs PERSOON. Mugabe teekond vabadusvõitlejast diktaatoriks Arvamus Karmo Tüür: lahterdamise materdamine (3) Ahto Lobjakas: Eesti poliitik – ahne ja arg (4) Vahur Kersna: sellel lool ei ole pealkirja. Sest (13) Edasi 1982. aastal: jäädav mälestus Marti Aavik: vahetage see valitsus välja (43) Peeter Koppel: vääriti mõistetud muinasjutt Skandinaavia eduloost (16) Kultuur Akordionist Tuulikki Bartosik ühendab pärimusmuusika ja pealinna Ingomar Vihmar: lavastus on nagu taim Väike Eesti jõudis maailmakaardile (1) Sport Robert Täht peab langetama tähtsa otsuse Põhjamaade jalgpalli seninägematu võim Margus Kiiver: Austraalia ralli tähendab fännidele unetuid öid Saarlased mõtlevad suurelt Reis Maailmarändurist Eesti noormees on 3,5 aastaga kõndinud 18 000 kilomeetrit (3) Tartu Ehtsaks peetud Martin Lutheri kiri osutus koopiaks Haridusministeerium ujub vastuvoolu ja viib ametikohti Tartust Tallinna (1) Eestisse laienev spordiklubide kett alustab Tartust Volikokku kandideerinu peab kohtu ees aru andma Andres Puskar: bussihange kui ülikoolilinna häbiplekk Nooruse puutetundlik kunst Sügisene lehekoristus jätab parkidesse sügavad jäljed (2) Tähtvere puhkepark plaanib uut teenindusmaja Galerii: õpilased tutvusid karjääriretkel kodukoha ettevõtetega Maire Breede ja ta vapper teekond Mis kinni ei jää, saab kinni liimitud Meelelahutus Koomiks Sudoku

IRLi mehed asusid aktsiisipoliitikat lammutama

3 min lugemist
IRLi juht Helir-Valdor Seeder (keskel) ja rahandusminister Toomas Tõniste (paremal) löövad häirekella uuest aastast plaanitud alkoholiaktsiisi tõusu osas. FOTO: Tairo Lutter

Rahandusminister Toomas Tõniste kõhklevavõitu mõtte taga nullida alkoholiaktsiisi hiigeltõus võib olla ta isiklik arvamus, aga veel tõenäolisemalt on selle taga IRLi juht Helir-Valdor Seeder.

Tellijale Tellijale

Teatavasti ütles Tõniste teisipäeval ERRile, et ta asub vajadusel kaaluma võimalust veebruari algusse plaanitud lahja ja kange alkoholi aktsiisi tõusud tühistada. «See on minu isiklik seisukoht,» ütles Tõniste hiljem Postimehele. Ta lubas teemat arutada koalitsioonipartneritega ja jälgida ettepaneku tegemisel eeskätt novembri aktsiisilaekumisi.

Teda toetas Seeder, kes ütles, et aktsiiside tõstmisega on üle piiri mindud. Seetõttu tuleb Tõnistel ja rahandusministeeriumi ametnikel kibekiirelt tööga pihta hakata, et hiljemalt detsembri esimesteks nädalateks välja tulla plaaniga, kas ja kuidas võiks alkoholi aktsiisitõusust loobuda. «Nii õnnestub meil ehk koalitsioonipartnereid piisavalt veenda, et aktsiisidega ei ole asjad korras,» märkis ta.

15.11.2017 17.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto