Venemaa lähenemiskatsed Kuubale muutuvad aina jõulisemaks

Venemaa president Vladimir Putin emblemas Kuuba liidri Raul Castroga Kremlis 2015. aasta mais. FOTO: ANATOLY MALTSEV/AFP/Scanpix

Kui eelmise USA presidendi Barack Obama ametiajal toimus ajalooline suhete soojendamine Ameerika Ühendriikide ja Kuuba vahel, siis nüüd puhuvad jahedamad tuuled – Ühendriigid plaanivad vaid kaks aastat tagasi avatud Havanna saatkonna sulgeda. Tekkinud tühimikku on asunud täitma Venemaa.

Tellijale Tellijale

Nimelt on kunagise Nõukogude Liidu satelliitriigi kaubavahetus Venemaaga tõusnud käesoleva aasta esimesel poolel lausa 73 protsenti, kuid president Vladimir Putini ja Venemaa sõjalise juhtkonna ambitsioonid ei piirdu vaid majandussuhetega, märkis Deutsche Welle.

Hiljuti kuulutasid näiteks nii Vene riigiduuma kaitse- ja julgeolekukomitee esimees ja endine Vene õhujõudude ülemjuhataja Viktor Bondarev kui ka komitee aseesimehest erupolkovnik Franz Klintsevitš, et sõjaväebaasi taasavamine Kuubal on võtmeküsimus ja selle nimel tuleb tegutsema hakata. Mehed rõhutasid ühtlasi, et Venemaa tagasipöördumine oma ajalooliste partnerite poole Ladina-Ameerikas on aina aktuaalsem.

21.11.2017 23.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto