Sisukord
Uudised
Tänane leht
16.11.2017
Eesti Tasuta bussisõit võtab jabura ulatuse (40) Miilitsast sai vastuluuraja (1) Majandus Soome mobiilitarkus on nüüd hiinlaste käsutuses IRLi mehed asusid aktsiisipoliitikat lammutama (16) Välismaa USA ja Venemaa vahel algas meediasõda (5) Ahistamissüüdistuste tulv USAs PERSOON. Mugabe teekond vabadusvõitlejast diktaatoriks Arvamus Karmo Tüür: lahterdamise materdamine (3) Ahto Lobjakas: Eesti poliitik – ahne ja arg (4) Vahur Kersna: sellel lool ei ole pealkirja. Sest (13) Edasi 1982. aastal: jäädav mälestus Marti Aavik: vahetage see valitsus välja (43) Peeter Koppel: vääriti mõistetud muinasjutt Skandinaavia eduloost (16) Kultuur Akordionist Tuulikki Bartosik ühendab pärimusmuusika ja pealinna Ingomar Vihmar: lavastus on nagu taim Väike Eesti jõudis maailmakaardile (1) Sport Robert Täht peab langetama tähtsa otsuse Põhjamaade jalgpalli seninägematu võim Margus Kiiver: Austraalia ralli tähendab fännidele unetuid öid Saarlased mõtlevad suurelt Reis Maailmarändurist Eesti noormees on 3,5 aastaga kõndinud 18 000 kilomeetrit (3) Tartu Ehtsaks peetud Martin Lutheri kiri osutus koopiaks Haridusministeerium ujub vastuvoolu ja viib ametikohti Tartust Tallinna (1) Eestisse laienev spordiklubide kett alustab Tartust Volikokku kandideerinu peab kohtu ees aru andma Andres Puskar: bussihange kui ülikoolilinna häbiplekk Nooruse puutetundlik kunst Sügisene lehekoristus jätab parkidesse sügavad jäljed (2) Tähtvere puhkepark plaanib uut teenindusmaja Galerii: õpilased tutvusid karjääriretkel kodukoha ettevõtetega Maire Breede ja ta vapper teekond Mis kinni ei jää, saab kinni liimitud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Galerii: õpilased tutvusid karjääriretkel kodukoha ettevõtetega

1 min lugemist

Tartu Mart Reiniku ja Rannu kooli 9. klassi õpilastel oli eile teistmoodi koolipäev. Päeva jooksul käisid nad karjääriretkel kohalikes ettevõtteis, nagu Torm Metall, saunatooteid valmistav Huum ja Kreutzwaldi tänaval tegutsev tervisliku piima biotehnoloogiate arenduskeskus.

Paljud noored ei teadnud enne, et need ettevõtted üldse nende kodu lähedal tegutsevad. Nii saidki õpilased igas paigas ülevaate, millega firmad tegelevad ja kuidas need on aastate jooksul kasvanud. 

Tartus Sepa tänaval toimetavas osaühingus Torm Metall said õpilased uudistada tuhandetel ruutmeetritel tegutsevat tootmishoonet, kus valmivad alumiiniumsisuga kümblustünnid, ahjud ning mitmesugused jõusaaliseadmed. 

Nii mõnelgi noorel inimesel tekkis päeva jooksul firmade edulugusid kuulates mõte, miks mitte hakata tulevikus ettevõtjaks. Mart Reiniku kooli 9.b klassi tüdruk Merilin Toots arvas, et see on pikk teekond, aga võiks kunagi proovida. Samal arvamusel oli tema klassikaaslane Rait Pommer. 

FOTO: Margus Ansu
Seotud lood
15.11.2017 17.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto