Ahistamissüüdistuste tulv USAs

Möödunud pühapäeval avaldas paarsada inimest Hollywoodi Dolby teatri ees meelt ahistamiste vastu. Plakatil on kollaažina kujutatud väidetavaid ahistajaid - USA president Donald Trump, filmiprodutsent Harvey Weinstein, näitlejad Kevin Spacey, Arnold Schwarzenegger, Steven Seagal jt. Plakati allkiri on sõnamäng «ahistajad-p…augud». FOTO: Mark Ralston / AFP /Scanpix

Läinud nädalavahetusel Wall Street Journalit lugedes tundus, nagu oleks seksuaalse ahistamise süüdistustest saanud lausa uus rubriik. Viimased sihtmärgid on Hollywoodis eakad näitlejad Richard Dreyfuss ja George Takei. Esimest süüdistatakse enesepaljastamises naisstsenaristi ees 80. aastatel, «Star Treki» ikooni ühe meesmodelli sündsusetus käperdamises ka 30 aastat tagasi. Mõlemad eitavad süüd kategooriliselt.

Tellijale Tellijale

Ahistamistsunami on möllanud nüüd juba üle kuu: 5. oktoobril paljastas New York Times filmimogul Harvey Weinsteini topeltelu ja -moraali (ta ju toetas naispoliitikuid ja naiste õigusi kaitsvaid liikumisi!). Keegi ei oodanud siis, et artikkel vallandab nii Hollywoodis kui ka Ameerikas (ja mujal maailmas) tõelise laviini: aastaid tõrjutud traumeerivad kogemused tulid-tulevad kümnetele ja kümnetele naistele ja ka meestele taas meelde.

Huvitav muidugi, et süüdistusi niriseb päevavalgele pisihaaval justkui tilku jääpurikast ning mitte suure rahena. Ent eks soovi osa süüdistajatest võimalikult suurt meediatähelepanu, mitte üldisesse massi kadumist. Kas kõik süüdistused on õigustatud, ei selgu tõenäoliselt kunagi, sest Ameerika kohtusüsteem jookseks kõiki neid menetledes lihtsalt umbe.

15.11.2017 17.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto