Sisukord
Välismaa
Postimees
16.11.2017
Eesti Tasuta bussisõit võtab jabura ulatuse (40) Miilitsast sai vastuluuraja (1) Majandus Soome mobiilitarkus on nüüd hiinlaste käsutuses IRLi mehed asusid aktsiisipoliitikat lammutama (16) Välismaa USA ja Venemaa vahel algas meediasõda (5) Ahistamissüüdistuste tulv USAs PERSOON. Mugabe teekond vabadusvõitlejast diktaatoriks Arvamus Karmo Tüür: lahterdamise materdamine (3) Ahto Lobjakas: Eesti poliitik – ahne ja arg (4) Vahur Kersna: sellel lool ei ole pealkirja. Sest (13) Edasi 1982. aastal: jäädav mälestus Marti Aavik: vahetage see valitsus välja (43) Peeter Koppel: vääriti mõistetud muinasjutt Skandinaavia eduloost (16) Kultuur Akordionist Tuulikki Bartosik ühendab pärimusmuusika ja pealinna Ingomar Vihmar: lavastus on nagu taim Väike Eesti jõudis maailmakaardile (1) Sport Robert Täht peab langetama tähtsa otsuse Põhjamaade jalgpalli seninägematu võim Margus Kiiver: Austraalia ralli tähendab fännidele unetuid öid Saarlased mõtlevad suurelt Reis Maailmarändurist Eesti noormees on 3,5 aastaga kõndinud 18 000 kilomeetrit (3) Tartu Ehtsaks peetud Martin Lutheri kiri osutus koopiaks Haridusministeerium ujub vastuvoolu ja viib ametikohti Tartust Tallinna (1) Eestisse laienev spordiklubide kett alustab Tartust Volikokku kandideerinu peab kohtu ees aru andma Andres Puskar: bussihange kui ülikoolilinna häbiplekk Nooruse puutetundlik kunst Sügisene lehekoristus jätab parkidesse sügavad jäljed (2) Tähtvere puhkepark plaanib uut teenindusmaja Galerii: õpilased tutvusid karjääriretkel kodukoha ettevõtetega Maire Breede ja ta vapper teekond Mis kinni ei jää, saab kinni liimitud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahistamissüüdistuste tulv USAs

4 min lugemist
Möödunud pühapäeval avaldas paarsada inimest Hollywoodi Dolby teatri ees meelt ahistamiste vastu. Plakatil on kollaažina kujutatud väidetavaid ahistajaid - USA president Donald Trump, filmiprodutsent Harvey Weinstein, näitlejad Kevin Spacey, Arnold Schwarzenegger, Steven Seagal jt. Plakati allkiri on sõnamäng «ahistajad-p…augud». FOTO: Mark Ralston / AFP /Scanpix

Läinud nädalavahetusel Wall Street Journalit lugedes tundus, nagu oleks seksuaalse ahistamise süüdistustest saanud lausa uus rubriik. Viimased sihtmärgid on Hollywoodis eakad näitlejad Richard Dreyfuss ja George Takei. Esimest süüdistatakse enesepaljastamises naisstsenaristi ees 80. aastatel, «Star Treki» ikooni ühe meesmodelli sündsusetus käperdamises ka 30 aastat tagasi. Mõlemad eitavad süüd kategooriliselt.

Tellijale Tellijale

Ahistamistsunami on möllanud nüüd juba üle kuu: 5. oktoobril paljastas New York Times filmimogul Harvey Weinsteini topeltelu ja -moraali (ta ju toetas naispoliitikuid ja naiste õigusi kaitsvaid liikumisi!). Keegi ei oodanud siis, et artikkel vallandab nii Hollywoodis kui ka Ameerikas (ja mujal maailmas) tõelise laviini: aastaid tõrjutud traumeerivad kogemused tulid-tulevad kümnetele ja kümnetele naistele ja ka meestele taas meelde.

Huvitav muidugi, et süüdistusi niriseb päevavalgele pisihaaval justkui tilku jääpurikast ning mitte suure rahena. Ent eks soovi osa süüdistajatest võimalikult suurt meediatähelepanu, mitte üldisesse massi kadumist. Kas kõik süüdistused on õigustatud, ei selgu tõenäoliselt kunagi, sest Ameerika kohtusüsteem jookseks kõiki neid menetledes lihtsalt umbe.

15.11.2017 17.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto