Küsimused:

1. Täna on sünnipäev keisrinna Michikol, Jaapani keisri Akihito abikaasal. Tulevase keisriga tutvus Michiko Shōda 60 aastat tagasi, ja juba järgmisel aastal kiitis keiserlik õukonnakogu nende kihluse ametlikult heaks. Michiko ja Akihito abiellusid 10. aprillil 1959. Mille poolest oli see abielu ainulaadne?

2. 2017. aasta aprilli alguses ilmus see kirjandusteos hassaniya (hassaanija) keeles, mis on 300. keel, milles seda teost lugeda saab. Selle näitajaga on teos nüüd maailma enim tõlgitud ilukirjandusteos. Mis teos?

3. Red Bull Arena on New York Red Bullsi vutitiimi kodustaadion New Jersey osariigis Harrisonis, kus Joel Lindperel oli õnn lüüa esimene värav sellel väljakul. Ameeriklaste Red Bull Arenal on kaks nimekaimu Euroopas. Milliste klubide kodustaadionid need on?

4. 2008. aasta tõnisepäeval avati Tartus turuhoone ees pronksist seakuju, mille modelleeris skulptor Mati Karmin. 1,2 tonni kaaluval monumendil nime pole, kuigi avamisel autor siiski seale nime välja pakkus. Mis nimi sobinuks Karmini arvates Tartu seale? Olgu öeldud, et Tartus on ka samanimeline tänav olemas.

5. Tõnis Mägi pühendas oma laulu «Pimedale muusikule» kolmele nägemisest ilma jäänud muusikule. Kes on need muusikud?

Vastused:

1. Michiko oli esimene tavakodanik, kes abiellus kroonprintsiga. Seni olid kõik kroonprintsid võtnud naise õukonna aadlike või keisrisuguvõsa kõrvalharude liikmete seast.

2. Antoine de Saint-Exupéry «Väike prints». Teos on ilmunud ka ladina keeles.

3. FC Red Bull Salzburg (Austria) ja RB Leipzig (Saksamaa).

4. Roosi. Rahvasuu on monumenti seostanud ühe endise abilinnapeaga.

5. Ray Charles (Raymond Charles Robinson), Stevie Wonder (sünninimi Stevland Hardaway Judkins, praegune ametlik nimi Stevland Hardaway Morris) ja José Feliciano (José Montserrate Feliciano García).

    Tagasi üles