Sisukord
Eesti
Postimees

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna 105 aastat tagasi iseseisvus Albaania, vabanedes Türgi võimu alt. Albaanlased kõnelevad albaania keelt. Kuigi 1972. aastal loodi ühtne albaania kirjakeel, räägivad albaanlased siiski kahte murret. Mis murdeid?

2. See, et riigikontrolöri nõustab kirjanduspreemia laureaat, pole just tavapärane. Bernard Kangro nimelise preemia saanud kahekordne eksminister ja endine parlamendisaadik aga riigikontrolör Mihkel Oviiri nõustas. Huvitav on siinkohal see, et Oviir oli omal ajal selle nõuniku alluvuses kantsleri ametikohal. Kes on see vaid ametliku keskharidusega erudiit, kelle nõu on vajanud teiste seas ka riigikontrolör?

3. Juulis 2016 andsid Eesti Autorite Ühing ja Eesti Heliloojate Liit välja esimese Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia. Kes selle pälvis?

4. Eesti sprinterid pole just maailmanimed. Üks kiiremaid eestlasi läbi aegade on ainsana võitnud Nõukogude Liidu meistrivõistlustel medali nii 100 kui ka 200 meetri distantsil, 4 x 100 meetri teatejooksus kogunisti kuldmedali. Kes on see 19-kordne Eesti meister sprindidistantsidel?

5. 6. septembril 2017 möödus 20 aastat päevast, mil 2,5 miljardit inimest üle maailma jälgis Walesi printsessi Diana matuseid. Dianat mäletatakse, temast räägitakse. Palju on räägitud tema suhetest meestega. Ühe tema tantsupartneri järgi on nime saanud ka tema uhke banketikleit. Kes oli Diana tantsupartner Valges Majas, kelle nime järgi seda kleiti nüüd tuntakse?

Vastused:

1. Umbes kaks kolmandikku kõneleb geegi murret, üks kolmandik toski murret.

2. Kaido Kama.

3. Toivo Tulev. Väärikat muusikaauhinda antakse välja Pärnu muusikafestivalil. 2017. aastal pälvis selle Helena Tulve.

4. Georg Gilde (1921–2006), kauaaegne Kalevi spordihalli direktor.

5. John Joseph Travolta. Kleit, millega Diana Ronald Reagani vastuvõtul 1985. aastal tantsis, sai nimeks Travolta kleit (disainer Victor Edelstein).

Seotud lood
    27.11.2017 29.11.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto