Küsimused:

1. Alates 1978. aastast tähistatakse 29. novembril rahvusvahelist solidaarsuspäeva Palestiina rahvaga. Päev kuulutati välja ÜRO resolutsiooniga. Kuigi 2011. aastal teatas toonane Eesti Vabariigi välisminister Urmas Paet, et Eesti ei toeta Palestiinale riigistaatuse andmist, kinnitas ÜRO 2012. aastal, et ametlikes dokumentides hakatakse Palestiinat siiski nimetama Palestiina Riigiks. Riiki on tunnustanud 136 ÜRO liikmesriiki ja Vatikan. Mis linn on Palestiina halduskeskus?

2. New Yorgi toidublogijate ühel lemmikburgeril pole kotletike end sisse seadnud mitte saia, vaid kahe seesamiõliga immutatud nuudlipätsi vahele. Selle burgeri leiutamise au kuulub Ameerika Ühendriikides tegutsevale Jaapani päritolu kokale Keizo Shimamotole. Mis nime kannab see burger?

3. Eesti mehed on võrkpallis juba tegijad. Eriti tegija on talle sobiliku nimega Robert Täht, kelle kiiret löögikätt imestavad ja kardavad kõik vastased. Kiire ja tugeva löögikäe saavutamiseks tehakse spetsiaalseid lisaharjutusi ekstra ühele lihasele. Mis lihas annab võrkpallurile kiire löögikäe?

4. Euroopa pikima jõe ääres asub neli miljonilinna, st seal elab rohkem kui miljon inimest. Nimetage need linnad.

5. Mis nime kandis ansambel, mille liikmed olid Kaarel Jõeveski ehk Keiser, Taisto Marjapuu ehk Santana, Uku Masing ehk Masin, Bernhard Upsi ehk Ben ja Ivo Kuusk ehk Tormilind?

Vastused:

1. Rām Allāh.

2. Ramenburger.

3. Musculus latissimus dorsi ehk selja lailihas, inimese suurima pindalaga lihas. Toimides õlaliigesele, on tema ülesandeks tuua õlavart alla ning langetada suure jõuga ülestõstetud kätt.

4. Nižni Novgorod, Kaasan, Samara ja Volgograd, linnad Volga jõe ääres Venemaal.

5. Ansambel Kormoranid 2011. aastal valminud filmis «Kormoranid ehk Nahkpükse ei pesta» (režissöörid Andres Maimik ja Rain Tolk). Bändiliikmeid mängisid filmis vastavalt Guido Kangur, Roman Baskin, Harri Kõrvits, Enn Klooren ja Jüri Vlassov.

    Tagasi üles