Säästuikoon valimispäeva eelõhtul

Edgar Savisaar ütles viis nädalat tagasi MPEÕK Tallinna Jumalaema Kiirestikuulja ikooni kirikus pühapilti üle andes, et Püha Matrona Moskovskaja ikoonil usutakse olevat erakordne võime inimesi terveks teha. Tema sõnu võttu jälgisid nimekirjakaaslased Olga Ivanova (vasakult esimene) ja Urmas Sõõrumaa (vasakult kolmas). FOTO: Foto: Andres Teiss / teissphoto.com

Kohalike valimiste kampaania ühe osana suure pidulikkusega Tallinna Lasnamäe õigeusu kirikule Edgar Savisaare ja Urmas Sõõrumaa poolt kingitud ikoon oli ostetud Moskva ühe kuulsama kloostri kirikupoest.

Tellijale Tellijale

«Tänasel jumalaema Pokrovi pühal kinkisime koos Urmas Sõõrumaaga imettegeva [Tallinna] Jumalaema Kiirestikuulja ikooni Lasnamäe kirikule,» kirjutas Savisaar 14. oktoobril, päev enne pealinna volikogu valimisi oma Facebooki-lehel. «Ikoon toodi spetsiaalselt Moskva Pokrovi kloostrist sellel nädalal, kus see eelnevalt lebas pühakute säilmetel.»

Suure rahvahulga ees väidetavalt hõbedast raamis ja pärlitega üle puistatud ikooni üle andes rõhutas Savisaar seejuures, et tegemist on kahe eraisiku kingitusega kirikule. Savisaar oli omanimelise valimisliidu ja Tegusa Tallinna esikandidaat Lasnamäel, Sõõrumaa aga Kesklinna linnaosas.

16.11.2017 18.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto