Tallinna Sadama börsileminek teeb ajalugu

Majandusminister Kadri Simson ja Tallinna Sadama juht Valdo Kalm andsid pressikonverentsi seoses valitsuse otsusega emiteerida Tallinna Sadama aktsiaid Tallinna Börsil. Foto: Erik Prozes, Postimees FOTO: Erik Prozes / Postimees

Praegune valitsuskoalitsioon on tegemas ajalugu, sest pärast peaaegu kahte aastakümmet erastatakse aktsiate avalikul esmapakkumisel (IPO) riigile kuuluva Tallinna Sadama vähemusosalus ning aktsiad noteeritakse Tallinna börsil.

Tellijale Tellijale

Eelmine erastamine IPO teel toimus 1999. aasta veebruaris, mil müüdi Eesti Telekomi aktsiad, ja see osutus väga edukaks. Osales pea 9000 investorit. Eile andis valitsus nõusoleku majandus- ja taristuministrile Tallinna Sadama aktsiate avaliku esmase pakkumise (IPO) ettevalmistuste jätkamiseks ja kiitis heaks edasised tegevused, põhimõtted ning ajakava.

Suurt huvi loodavad majandus- ja taristuminister Kadri Simson ning ettevõtte juht Valdo Kalm ka Tallinna Sadama aktsiate pakkumisele. Kui Simson rõhub huvilistena rohkem Eesti väikeinvestoritele ja kohalikele pensionifondidele, siis Tallinna Sadam vaatab pigem välismaiseid institutsionaalseid investoreid – eelkõige Skandinaavia ja Kesk- ja Ida-Euroopa investeerimisfonde.  

16.11.2017 18.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto