T, 27.09.2022

Eesti kohaneb niiske ja sooja Fidžiga

Ott Järvela
, vastutav toimetaja
Eesti kohaneb niiske ja sooja Fidžiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti jalgpallikoondise esimene treening Fidžil. Harjutusväljaku ümber kasvavad palmid.
Eesti jalgpallikoondise esimene treening Fidžil. Harjutusväljaku ümber kasvavad palmid. Foto: Sander Jürjens / EJL

Kariibi mere saartelt naasis Eesti jalgpallimeeskond aasta aega tagasi võidu ja viigiga, kui Saint Kitts ja Nevisega tehti 1:1 viik ning Antigua ja Barbuda alistati 1:0. Tänavune väljakutse asub Okeaanias. Nädala jooksul kohtutakse maavõistlustes Melaneesia saarestikus asuvate Fidži, Vanuatu ja Uus-Kaledooniaga, kes asuvad Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) edetabelis vastavalt 175., 188. ja 150. kohal.

Reis sõna otseses mõttes teise maailma otsa oli pikk ja ränk. «30 tundi reisimist polnud lihtne, aga kõik olid väga tublid. Nüüd ei tohi Eesti ajavööndi peale mõelda, vaid tuleb võimalikult kiiresti aklimatiseeruda. Ilm on väga niiske ja soe. Harjumatu. Tulime ju null kraadi kandis olevast Eestist siia, kus on 30 kraadi sooja. Peame kehad pärast pikka reisi tööle saama,» sõnas Okeaaniasse sõitnud rivistuse kogenuim liige, 44 A-maavõistluses kaasa teinud ründaja Henri Anier.

Muuseas, Anieril ja poolkaitsjal Sergei Mošnikovil (32-kordne internatsionaal) on kahe peale kokku kirjas rohkem A-maavõistlusi (76) kui ülejäänud 20-l Okeaaniasse sõitnud mängijal kokku (66). Põhjus lihtne: kuna tegu ei ole koondisemängude jaoks ettenähtud kuupäevadel peetavate kohtumistega, reisis Eesti meeskond Melaneesiasse ilma enamiku põhitegijateta. Peatreener Martin Reimi valikus on lisaks Eesti kõrgliiga klubide mängijatele veel mõned Soome meistrisarjas mängivad mehed ning FK Sarajevo ridadesse (Bosnia ja Hertsegoviina) kuuluv Frank Liivak, kes sai reisiks klubilt eriloa.

Tagasi üles