L, 9.12.2023

Merkeli jaoks kaalul poliitiline karjäär

Martin Kutti
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Saksamaa kantsler Angela Merkel saabumas eile CDU peakorterisse. Kantsleri ees seisab ülesanne viia koalitsioonikõnelused lõpule ning moodustada uus valitsus.
Saksamaa kantsler Angela Merkel saabumas eile CDU peakorterisse. Kantsleri ees seisab ülesanne viia koalitsioonikõnelused lõpule ning moodustada uus valitsus. Foto: AXEL SCHMIDT/REUTERS/Scanpix

Pärast septembri lõpus toimunud valimisi ennustati, et Saksamaa liidukantsleril Angela Merkelil seisavad ees väga keerulised koalitsiooniläbirääkimised, mille käigus tuleb panna koostööd tegema erinevate vaadetega erakonnad. Ennustused on siiani osutunud tõeseks.

Merkel oli seadnud eelkõneluste lõpu tähtajaks 16. novembri ehk neljapäeva. Selleks ajaks lootis kantsler, et kaup on koos, ülejäänud erakonnad pardal ja saaks hakata jagama ministriportfelle ning jätkata formaalsete koalitsioonikõnelustega. Läks teisiti.

Eile varahommikul lõpetati selleks korraks 15 tundi kestnud maratonläbirääkimised ilma kokkuleppeta. Läbikukkumise tunnistamise asemel lepiti kokku, et jätkatakse järgmise päeva pärastlõunal.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles