Sisukord
Sport
Postimees
18.11.2017
Eesti Silvergate’i määrusega loodi pretsedent (4) Koondatud majakavaht võitleb kodu eest (17) Hanno Pevkur - plekk pintsakurevääril (4) Kogu kampaania sai tehtud kõigest nelja euroga (3) Majandus Helir-Valdor Seeder - uus maksuterminaator (5) Välismaa Briti lennuõnnetuses ellujäänuid polnud Soovmõtlemine ei lahenda Läti probleeme Rahvusvaheliste suhete ekspert: Kim Jong-un mängis Trumpiga (6) Robert Mugabe - Zimbabwe ootab Merkeli jaoks kaalul poliitiline karjäär (2) Arvamus Gianluigi Buffon - õpetlikud pisarad Hanno Pevkur - plekk pintsakurevääril (4) Margit Keller: kuidas kujutleda argielu aastal 2050? Helir-Valdor Seeder - uus maksuterminaator (5) Edasi 1969. aastal: Apollo 12 lend jätkub Jelena Skulskaja veste: tramm nimega Sügis (4) Juhtkiri: helkur külge! Peeter Langovitsi tagasivaade: Visarid jälle koos Laur Kaunissaare: kellele vabadus, kellele ike (11) Robert Mugabe - Zimbabwe ootab EKI keelekool: mis on juhtunud sidruni ja peterselliga? Kultuur Tervitage kogu Eesti rahvast! Unustatud rahvakild Abhaasias (13) Soul – linnaplaneerijate avatud õpik Jelena Skulskaja veste: tramm nimega Sügis (4) Sport Gianluigi Buffon - õpetlikud pisarad Eesti sõudja koges Islandi vetesügavustes maavärinat Eesti kohaneb niiske ja sooja Fidžiga Marek Tiits: raha eest ostetud armastuse lootusetus Elagu valge talv! Tarbija Hea helkuri saab kvaliteetsest materjalist Muret tekitav trend: helkurit kantakse järjest vähem (2) AK Soul – linnaplaneerijate avatud õpik Vikerkaar loeb: Teistmoodi Kolk «Mulle meeldib ulme just sellepärast, et see kõik võib mingil hetkel võimalikuks osutuda» Sisaliku isalik peavarjutus Vikerkaar loeb. Sotsiaalmeedia kasutusväärtus (3) Uusi uudisvorme, värskeid vorme! Tervitage kogu Eesti rahvast! Unustatud rahvakild Abhaasias (13) Margit Keller: kuidas kujutleda argielu aastal 2050? Rahvusvaheliste suhete ekspert: Kim Jong-un mängis Trumpiga (6) Arter VIDEO: Trimmis talje tänu tasakaalule? Anne Paluver ja Pille Pürg: meile pole kolmandat vaja! Kuidas küpseb Comté? Elagu valge talv! Barjäärimurdjad tenniseväljakul VAATA VIDEOT! Lõherahvas õpib austreid sööma Olge nende meestega ettevaatlikud! Tõeliste svingerite tõelised peod Tanel Kangert - parem kui kunagi varem Kaja Kallas: kas aeg lendab või venib? Sõiduproovis on Porsche Cayenne. Ehk peajumal Zeusi päästmine Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Eesti sõudja koges Islandi vetesügavustes maavärinat

3 min lugemist
Kaspar Taimsoo järvesügavustest vaikselt pinna poole. tõusmas FOTO: Ants Stern

Eesti sõudmiskoondislane Kaspar Taimsoo (30) on seiklushimuline ning ei varja seda. Hiljuti naasis ta nädal aega kestnud puhkusereisilt, mis viis Rio olümpiapronksi sedakorda Islandi vetesügavustesse. Muuhulgas koges ta, mis tunne on olla vee all ajal, mil toimub maavärin.

Tellijale

Maavärinaid on Islandil pidevalt ning suur osa neist jääb inimestele märkamata. Omamoodi kogemus on maavärinaga kokku puutuda aga vee all. «Kuulsin vee all kõminat, hästi madalal toonil paugukesi,» kirjeldas Taimsoo, tehes häält, mida võib kõrvutada ülal korteris põntsuva bassikõlariga. Tunnistajaid, et tegu oli tõepoolest maavärinaga, sõudjal ei ole. «Olen üpriski kindel endas. Leppisime instruktoriga kokku, et midagi muud seal olla ei saanud.»

Selleks, et Islandile sukelduma minna, hakkas Taimsoo valmistuma juba suvel. Ta läbis Saaremaal neli päeva kestnud merekoolituse ning tegi Islandil lisaks veel ka kuivülikonna koolituse. Islandi tingimuste jaoks oli see hädavajalik. Märgülikonna tööpõhimõte on selline, et kalipso ja keha vahele tekkiv õhukene veekiht soojeneb kehasoojusega üles ning hoiab siis inimest soojas. Islandi liustikelt sulav vesi on aga kohati vaid kaks kraadi soe.

17.11.2017 20.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto