/nginx/o/2017/11/17/7320371t1h109a.jpg)
Tänavuse PÖFFi kavas on alaprogramm «Eesti filmi konkurss», kus võistlevad 2017. aastal valminud Eesti mängufilmid. Kolm neist on juba varem kinos jooksnud, PÖFFi ajal esilinastuvad « Mehetapja / Süütu / Vari» ning «Rohelised kassid».
Tänavuse PÖFFi kavas on alaprogramm «Eesti filmi konkurss», kus võistlevad 2017. aastal valminud Eesti mängufilmid. Kolm neist on juba varem kinos jooksnud, PÖFFi ajal esilinastuvad « Mehetapja / Süütu / Vari» ning «Rohelised kassid».
Sulev Keeduse film «Mehetapja / Süütu / Vari» koosneb kolmes eri ajas kulgevast novellist, mis vaatlevad Naist eesti ühiskonnas ja tema vabadust ise oma saatuse üle otsustada. Kõiki kolme peategelast kehastab väga muljetavaldavalt Rea Lest, kes lööb kaasa mitmes uues Eesti filmis. Eri aegruume ei seo aga mitte ainult peaosatäitja. Nähtamatu niidistik ühendab kohati üllataval viisil ka teisi tegelasi ja sündmusi, sõltumata sellest, kas on 19., 20. või 21. sajand. Peale Lesta osalevad filmis näitlejad Jörgen Liik, Toomas Suuman, Üllar Saaremäe ja Priit Pedajas.
Keeduse viimane mängufilm «Kirjad Inglile» tuli ekraanidele küll juba 2012. aastal, kuid see-eest on tänavu linastunud tema mõjus dokumentaalfilm «Sõda». Mängufilm «Mehetapja / Süütu / Vari» esilinastub 25. novembril.
«Rohelised kassid» on Andres Puustusmaa värske film, mis vestab kahest vanast pätist, kes on enamiku aja oma elust on veetnud vanglas. Filmis mängib meie oma Tõnu Kark ning tema partneriks on suurepärane vene näitleja Sergei Makovetski.
See on film vananemisest, muutuvast maailmast, traagilistest inimsaatustest, iseendaks jäämiseks, sõprusest ja armastusest. Kohtutakse uue aja jõhkrate kurjategijatega, alkohoolikute, poliitaktivistide ja muude värvikate tegelastega. «Rohelised kassid» esilinastub 21. novembril.
Ülejäänud kolm filmi Eesti filmide konkursil on juba varem kinos jooksnud: Katrin ja Andres Maimiku «Minu näoga onu», Priit Pääsukese «Keti lõpp» ning Rainer Sarneti «November». Eesti filmi konkursi võitja saab Armin Karu välja pandud 3200-eurose stipendiumi.
Programmis «Eesti Olümpiakomitee esitleb» esilinastub 20. novembril Andres Luidre spordidokumentaal «Ookeani puudutus», mis räägib Teet Daanielist, mehest, kes esimese eestlasena ujus Euroopast Aafrikasse.
Lisaks esilinastub veel kaks filmi, mida ei saa pidada Eesti omadeks, kuid mis on siiski Eestiga tihedalt seotud.
26. novembril jõuab ekraanidele soomlaste suurteos «Igitee» (režissöör AJ Annila), mis põhineb Antti Tuuri samanimelisel romaanil. Film räägib Ameerikasse rännanud soomlastest, kes suure kriisi ajal sealt tagasi tulevad ning korraga Stalini kutsel Nõukogude Venemaale kommunismi ehitama satuvad. Film on suures osas üles võetud Eestis, samuti mängib seal mitu eesti näitlejat, eeskätt muidugi tänavu lahkunud Lembit Ulfsak, kellele see jäigi viimaseks filmirolliks.
Islandi režissööri Ása Helga Hjörleifsdóttiri film «Luik» esilinastus 19. novembril ning selle kaastootja on Kopli Kinokompanii. Film räägib üheksa-aastaset tüdrukust Sólist, kelle pere saadab ta ühe varguse pärast metsiku ja üksildase looduse keskele. Aeglane ja pildiliselt imekaunis kasvamisfilm.
21. Pimedate Ööde filmifestival 17. november – 3. detsember 2017