K, 29.06.2022

IRLi sõnakus jääb pinnavirvenduseks

Joosep Värk
, reporter
IRLi sõnakus jääb pinnavirvenduseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Eelmisel neljapäeval toimusid valitsusliikmete vahel töised kokkusaamised, kus arutati peamiselt valitsemise küsimusi.
Eelmisel neljapäeval toimusid valitsusliikmete vahel töised kokkusaamised, kus arutati peamiselt valitsemise küsimusi. Foto: Stanislav Moshkov

​Eelmise nädala neljapäeval einestasid koos IRLi esimees Helir-Valdor Seeder ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas. Jututeemad olid loomulikult seotud valitsemisega. Samuti kohtusid reedel omavahel ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo (SDE), majandus- ja taristuminister Kadri Simson (Keskerakond) ja IRLi aseesimees Andres Metsoja, et arutada tasuta ühistranspordiga seotud küsimusi. Kas olid need kuuma avaliku debati kõrval kriisikoosolekud?

Postimees rääkis valitsuse siseelu teemal mitme juhtiva poliitikuga, kelle nime me ei avalda, et jutt otsekohesem oleks. Nende kinnitusel polnud nimetatud kohtumised kriiskoosolekud, vaid pigem praeguse valitsuse stiil – kohtutakse eri formaatides, et konkreetsed asjad selgeks rääkida. Nii polnud ka need kokkusaamised väga tulised, vaid pigem töised.

Sellest hoolimata võttis näiteks IRLi esimees Helir-Valdor Seeder Simsoni tasuta ühistranspordi kava vastu reedeses Postimehes väga teravalt sõna. See teravus tuli partneritele pigem üllatusena, kuid Seederi umbusk praeguse koalitsiooni suhtes on üldteada.

Tagasi üles