T, 4.10.2022

Ott Tänaku hüvastijätt lõppes teise kohaga

Viljar Voog
Ott Tänaku hüvastijätt lõppes teise kohaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: @World / M-Sport

AUTORALLI. Ott Tänaku sõidud M-Sporti meeskonna eest on vähemalt paariks aastaks sõidetud. Tulevast hooajast Toyota tehasetiimi manu siirduv eestlane lõpetas koos kaardilugeja Martin Järveojaga Austraalia ralli teisel kohal.

Tänaku jaoks algas võidukihutamine Austraalias keeruliselt, kui ta reedesel võistluspäeval veetakistuse tõttu oma Ford Fiesta WRC põhja alt tagadifuusori kahel korral ära rebis. Nagu kuuendat kohta hoidnud saarlane ise selle mõju auto juhitavusele kirjeldas: teed nägi edasi peamiselt küljeaknast.

Nädalavahetus oli Eesti esiekipaažile juba palju sündmustevaesem – tänu kahel publikukatsel saadud kiireimale ajale pääseti mööda Craig Breenist ning sõiduvead koristasid teelt liider Andreas Mikkelseni, Kris Meeke’i ja viimasel katsel ka tulevase meeskonnakaaslase Jari-Matti Latvala. Tänak lõpetas Thierry Neuville’i järel teisena ja aitas sellega M-Sportil ajalugu. 2009, 2012 ja nüüd 2017 – Malcolm Wilsoni juhitud tehasetiimist sai esimene WRC-ajaloos, kes on suutnud hooaja lõikes kõigil etappidel poodiumil lõpetada juba kolmel korral.

Märksõnad
Tagasi üles