Sisukord
Lemmik
Tänane leht
25.11.2017
Eesti Elmar Vaher usaldusest, naabritest ja traditsioonilise pere kaitsest (26) Seadusemuudatuse toonud pere ema pärjati tiitliga (12) Abilinnapead tutvusid tunneli projektiga Karude peod ühekorraga Andreas Lehmann - tabas K-punkti Alar Varrak - liiga hea südamega mees Välismaa Kardetud skandaali asemel lõppes tippkohtumine naeratustega Majandusteadlane näeb idapartnerite tulevikku süngetes toonides Liibüast on saanud seadusetu orjarannik (21) Ratas ja Mikser: idapartnerlus pole laienemispoliitika Christian Lindner - Saksamaa poliitkaosesse kukutanud liberaal Arvamus Postimees 1995. aastal: kallis viiul ununes auto katusele ja kadus Mihhail Lotman: lihtne riik (49) Eero Epner: meie ja riik (22) Juhtkiri: õppetund, mis tuli Albaaniast (1) Marti Aavik: vandenõu viina ja õllega (2) Daniel James Colli veste: miks ma siin olen? (10) EKI keelekool: riik ja rikkus Kultuur Daniel James Colli veste: miks ma siin olen? (10) Eero Epner: meie ja riik (22) EKI keelekool: riik ja rikkus Sport Mart Soidro: kui vaim on väeti, kas keha on terve? Äkki lõppeb jõud õlgade juures ära? (2) Mart Seim on kõva, konkurendid ülikõvad Iisrael sai USA toel Eestist jagu (1) Tarbija Must reede on haaranud ka Eesti (1) Kuidas erineb vinguandur suitsuandurist? (1) AK Mitu luuletust mahub vabariigi juubelisse? Vikerkaar loeb. Uus vana Eesti ajalugu Väärikas kingitus vabariigi sünnipäevaks Lydia Koidula igavene taastulek (3) Üks karikatuur võib öelda rohkem kui sada uudist (3) Matti Maasikas: ametnik – riigi juht, kaval kammerhärra või tölp sulane? (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: kaitseväe hea maine nimel (1) Andres Adamson: Maanõukogu suveräänsuskuulutusest iseseisvusdeklaratsioonini (2) Arter VIDEO: Hei, maakas, sa oled moes! Elina Reinold: kõike, mis kirja pandud, ei saa võtta tõe pähe Neljarattaline versus neljajalgne ehk Kuidas Newton Nissanit katsetas Justin Petrone: november nagu unenägu (1) Juudi köögi noodid Matkaja raske elu läheb tasapisi kergemaks Kanepi ja Kontaveit - kütkestav kahevõitlus Estraadilauljast hotellihaldjaks Moskva talent tuli uude koju. Eestisse Kaks head põhjust: Volkswagen T-Roc ja Polo sihivad oma klassi tippu VIDEO: Topeltlõug? Dogipõsed? Näovõimlemine pühib need minema Katastroof koidab! Kas tõesti? (3) Filmiarvustus "Mõrv Idaekspressis": kaks pinevat tundi mõrvarongis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Neljarattaline versus neljajalgne ehk Kuidas Newton Nissanit katsetas

3 min lugemist
FOTO: Madis Sinivee

Spanjel Newton istub oma perenaise jalge ees tänavaserval ja niutsub, just nagu teades, et kohe-kohe hakkab midagi juhtuma. Ja nii ongi: kohe saab temast Nissani koerapidajatele mõeldud ideeauto X-Trail 4Dogs katsekoer.

Tellijale Tellijale

Väljastpoolt näeb 4Dogs välja nagu iga teinegi pereauto, ent kui avame pakiruumi luugi, selgub, et Newtonit ootavad ees koeravoodi, veekauss ja masin, mis käpavajutuse peale krõbinaid väljastab. Koer on kui vana rahu ise: sätib end pessa istuma ega tee teist nägugi, kui ta nina ees luugi kinni paneme. Koeraalale paigutatud kaamera abil saab autojuht sõidu ajal oma lemmikul silma peal hoida. Ka Newtonil on autojuhi nägemiseks ekraan, ent ta ei oska või ei taha seda tähele panna ning leiab, et vaade aknast on palju huvitavam. Esimene sõit kulgeb valutult: kurvides paneme tähele, et koeravoodi liugleb nahksisustusel küll veidi ringi, ent Newtonit ei paista see häirivat.

Sama ei saa aga öelda teiste lisavidinate kohta. Esimeseks takistuseks kujuneb kaldtee, mis pakiruumi põranda alt kerge tõmbega välja libiseb. Newton kui väiksemat kasvu koer – siinkohal olgu öeldud, et suurte koerte omanikel ei tasu 4Dogsi poole vaadatagi – uurib seda ühelt ja teiselt küljelt, söandamata peale astuda. Asi ei ole kogemuste puudumises, vaid pigem selles, et kaldtee on isegi temasuurusele ilmselgelt kitsas. Pärast paari maiustustega mõjutatud harjutusvooru tuleb Newton küll juba ise rõõmsalt alla, ent päris sujuvat ülesminekut ta käppa ei saagi.

24.11.2017 27.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto