T, 4.10.2022

Poliitiline kriis surus Merkeli nurka

Martin Kutti
, toimetaja
Poliitiline kriis surus Merkeli nurka
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Liidukantsler Angela Merkeli 12 aastat kestnud aeg Saksamaa valitsusjuhina võib saada lõpu.
Liidukantsler Angela Merkeli 12 aastat kestnud aeg Saksamaa valitsusjuhina võib saada lõpu. Foto: Odd Andersen/AFP/Scanpix

Eilse päeva esimestel tundidel sai avalikuks pommuudis: Saksamaa valitsuse moodustamiseks peetud eelkõnelused kukkusid läbi ja paljuräägitud Jamaica koalitsioonist ei saa asja. See paiskas Saksamaa poliitilisse kriisi, millest välja pääsemiseks võimalusi napib.

Liidukantsler Angela Merkeli Kristlik-Demokraatlik Liit (CDU) ja nende Baierimaa sõsarpartei Kristlik Sotsiaalne Liit (CSU) üritasid kokku panna niinimetatud Jamaica koalitsiooni koos liberaalse Vaba Demokraatliku Partei (FDP) ja rohelistega.

Kui peamiselt läksid just roheliste vaated kõneluste jooksul teiste osapooltega enim vastuollu, siis kõnelustelt otsustas välja kõndida hoopis Christian Lindneri juhitav FDP. Kuigi Merkel ja CSU liider Horst Seehofer väitsid, et kokkuleppele oldi väga lähedal, teatas Lindner vahetult pärast südaööd, et usalduslikku koostööd alustada ei suudeta, ja sõnas: «Parem mitte valitseda kui valitseda halvasti.»

Märksõnad
Tagasi üles