Sisukord
Uudised
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (1) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (23) Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (10) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (3) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (3) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (15) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (3) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (15) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (4) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Elistvere väikekiskjad saavad klaasist maja

2 min lugemist
Viie eraldi toaga kärplaste majas saab iga loom endale esialgu omaette ruumi. FOTO: Sille Annuk

​Elistvere loomapargi nugised ja tuhkur veedavad oma päevi praegu liialt pisikestes puurides. Kunagise Elistvere mõisa valitsejamaja varemete kõrval toimetavad aga töömehed ja juba hakkab ilmet võtma uus, klaasseintega majake, kuhu need kärplased jõuluks sisse kolivad.

«Nii mõnelegi külastajale võib see olla pettumus, sest paljud arvavad, et sinna tuleb kohvik,» naeris loomapargi teabejuht Elle Mäerand. Pole ime, et kärplaste maja kohvikuga segamini aetakse, sest OÜ Need Arhitektid projekti järgi kerkiv hoone näeb oma viie kambri ja klaasseintega tõesti välja uhkem kui harjumuspärane loomapuur.

Igas kümne ruutmeetri suuruses kambris hakkab esialgu elutsema üks loom: kaks metsnugist saavad kumbki eraldi toa, samuti tuhkur ja arvatav kivinugis. Arvatav seetõttu, et Tartust leitud ilmselt sellekevadise nugisepoja karvastik hakkab üha enam meenutama kivinugise, mitte metsnugise kasukat.

Elle Mäerand selgitas, et kui metsnugisel on rinnaesine kollakas või oranžikas, siis kivinugisel ulatub lõua alt valge põll kuni käppadeni. Lisaks lähevad kivinugise käpaalused talveks karvaseks ning sel noorel nugisel on juba näha käpapadjandite all suurenevat karvakasvu.

Kes hakkab elama viiendas kambris, pole veel teada. Elle Mäerand mõtiskles, et oleks ju tore, kui loomapark saaks kunagi huvilistele ka kõige väiksemat kiskjat, nirki tutvustada.

Loomaparki haldav riigimetsa majandamise keskus ehitab kärplastele uue maja oma kulu ja kirjadega, selleks kulub 57 000 eurot, lisaks käibemaks.

Praegu on aga kõige sobivam aeg loomapark külastada, sest inimesi liigub seal ringi suvisest ajast palju vähem ja seetõttu on jällegi loomad julgemad. Tänu raagus puudele on neid ka lihtsam leida. 

Näiteks läinud nädalal jalutasid Elistvere ilvesed uhkelt mööda aedikut ringi ja üks neist sättis end isegi puunoti peale fotograafile poseerima.

Kuna külastajate kõrghooaeg on möödas, tunnevad Elistvere ilvesed end praegu loomapargis vabalt. FOTO: Sille Annuk
Seotud lood
21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto