Sõõrumaa ja Mõisa suurannetus valimisliidule

Valimisliidust pääses Tallinna linnavolikokku vaid isikumandaadi saanud Edgar Savisaar. FOTO: TONI LÄÄNSALU/POSTIMEES

FOTO: TONI LÄÄNSALU/PM/SCANPIX BALTICS

Läinud kohalikel valimistel tegi valimisliitudest mäekõrguselt suurima, 564 680 euro suuruse kampaania Savisaare valimisliit ja Tegus Tallinn. Ettevõtja Urmas Sõõrumaa on kampaaniaks tasunud üle 310 503 ning Jüri Mõis 70 000 eurot, selgub erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) seni laekunud andmetest.

Valimisstaap Tallinna südalinnas, büroo Lasnamäel, ajaleht nii eesti kui ka vene keeles, pikad telereklaamid, linnakodanikke ning valimisliidu nimekirjas volikogusse pääsevaid inimesi ühendav mobiilirakendus, aktiivne valimisreklaam internetis, ikoon kingituseks kirikule – need on mõned näited kohalike valimiste eel moodustatud Savisaare ja Tegusa Tallinna valimisliidu kampaaniast.

Valimiste eel märkis Sõõrumaa Kuku raadio saates «Nädala tegija», et tahetakse teha teistmoodi valimiskampaaniat, tänavale pastakaid jagama ei minda ning ollakse ettevaatlikud igasugu valimisplakatite kleepimisega. Koguda sooviti 40 000 – 50 000 häält ning toonitati, et kulud katab valimisliit ise.

Tagasi üles