Galerii: ühe Eesti pere aastaid valmimist oodanud taluköök

Lõpptulemus. FOTO: Erakogu

Kui vana maja hädavajalik renoveerimine neelab muudkui raha, on oma unistuste köögi planeerimiseks pikalt aega. Nii sai üks pere oma kööki üksikasjalikult läbimõeldud lahenduse, mille juures pole midagi otsustatud kiirustades.

Tellijale Tellijale

Kui Diana Handsmitt perega Viljandimaale tallu kolis, oli see elamistingimustes suur tagasiminek: majas polnud ei vett ega kanalisatsiooni, kõik vajas hädasti remonti. Et esmatähtsad tööd neelasid palju raha, jäi pikaks ajaks ootele ruum, mida Handsmitt peab üheks kodu tähtsamatest: köök. Seega oli naisel kõvasti aega mõelda ja kavandada, et kõik saaks täpselt nii, nagu ta alati soovinud on. Vahepeal oli köögil õige mitu nägu, kuid igaüks neist oli selgelt ajutine, juhuslikest vahenditest kokku klopsitud.

Lõpuks, pärast pikka hädapäraste lahendustega leppimist, võttis abikaasa Andres Handsmitt endale südameasjaks lasta teha korralik köögimööbel. Koostöös Tartu Mööblikoja meistritega see sündiski: kaua planeeritud ja detailideni läbi mõeldud kaunike, kus kõik nii, nagu pere alati soovinud on. Meistreid kiidab Diana taevani: niiöelda objektil kohal käinud mehed mõtlesid pererahvaga igal sammul kaasa. «Tahan neid väga tänada!» sõnab ta.

21.11.2017 23.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto