Daniel James Colli veste: miks ma siin olen?

Daniel James Coll FOTO: Jaanus Lensment

Kui Eesti lugu saaks vaadata Netflixist, oleks see sama pinev ja põnev kui ehedad Ameerika mäed, kirjutab Eestis elav briti kolumnist Daniel James Coll.

Tellijale Tellijale

Talv on tulekul, kõlab ühes televisiooni hittseriaalis nüüdseks juba laiades massides kuulsaks saanud menuväljend. Siinne maa valmistub selleks instinktiivselt. Küttesüsteemid pannakse tööle, rehvid vahetatakse välja, talverõivad pakitakse lahti, ostetakse pakkide kaupa kakaod, pannakse käima õlu ja hõõgvein.

Lapsed mässitakse nii sisse, et nad elavad üle kaugelt enam kui ainult külma ilma. Eesti ja vene mehed tõmbavad selga talvevormi: eestlased sügisvärvides villased mantlid, lendlevad villased sallid ja peenutsevad erksavärvilised püksid, mis ühtekokku täidavad tühiku, mille on jätnud nende süütud alla surutud isiksused; eestivenelased mustad villased mütsid, mustad tepitud joped, sinised teksad ja mustad saapad, mis sobivad ilmekalt kokku nende praktilise meelelaadiga. Jah, mõlemal juhul on kahtlemata tegemist ettenähtud standardiga.

24.11.2017 27.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto