Sisukord
Uudised
Postimees
23.11.2017
Eesti Skandaalide pitser valitsuse esimese aastal (60) Ringkonnakohus mõistis tapmises süüdistatud politseiniku õigeks Ohtlikud grupid õhutavad Eesti koolilapsi vihale ja kättemaksule (2) Patsiendikindlustuse puudumine soodustab ravivigade peitmist ja varjamist Majandus Uber tunnistas üles üüratu andmelekke Uus maks tõstab ka piima ja leiva hinda (9) Välismaa ELi kaitsekoostöö vastu jäid iirlased ja Portugali kommunistid Laevameeskonnale tiksuvad viimased tunnid Kellele sangar, kellele süüdimõistetud roimar Singapur võitleb autorohkuse vastu karmide meetmetega Arvamus Vaido Padumäe: poodlemise tulevik Juku-Kalle Raid: aastase lapse kolm kangelasisa (1) Taavi Minnik: IRLi viimased päevad (9) Ahto Lobjakas: paradokside valitsus (12) Juhtkiri: istu, Jüri – mitterahuldav (9) Postimees 1931. aastal: piiritus olevat liiga kallis Kultuur «Õigluse liiga»: vaimuvaene ja lohakas lugu Flaami kino sürrealistlikud luuserid Rännak 1940. aastate maailma Jõulujazz toob Eestisse kümne riigi dzässitähed Sport Venemaalt võetud olümpiakuld kuulub nüüd Lätile Kommentaar: olukord enne korvpalli MM-valiksarja on mõõdukalt pessimistlik Eliitklubi peatreenerist saab lapsehoidja Uus peatreener Donaldas Kairys: olin Kalev/Cramo huvist meeldivalt üllatunud Tartu Patsiendikindlustuse puudumine soodustab ravivigade peitmist ja varjamist Valter Soosalu viisistab Betti Alverit Tartlastel tuleb tuubil täis busse kannatada vähemalt paar kuud (3) Opositsioon püüab ametist lahti kangutada vallavanem Soopi Noorte meeste loodud E-Sahver aitab kodu sügavkülmikutes ruumi säästa Ülehomme esietenduv «Hüljatud» räägib loo inimlikkusest ja empaatiast Peedu kool saab edaspidi elektrienergia päikeselt Volinikud proovisid keelata Laeva vallavanemal töötada Jõgeval Madis Lepajõe: kultuuripealinn ühendaks kõiki Vangerdused Tammekas teenivad laiemat eesmärki Meeleavaldus, mis võinuks uppuda verre Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vangerdused Tammekas teenivad laiemat eesmärki

2 min lugemist
Kevadise karikafinaali eel jagasid Mario Hansi (paremal) ja Kaido Koppel võrdsete peatreeneritena kommentaare, uuel hooajal on pealikuks Koppel üksi. Hansist saab Tammeka noortetöö juht. FOTO: Kristjan Teedema

​Teisipäeval andis JK Tammeka teada, et lõppenud hooajal esindusmeeskonna meistriliigas seitsmendale kohale tüürinud peatreeneritandemist Kaido Koppel ja Mario Hansi jääb uueks hooajaks alles  üks. Meeskonna ainuisikuliseks lootsiks sai Koppel, Hansi asub aga ametisse klubi noortetöö juhina.

Tammeka tegevjuht Kristjan Tiirik rõhutas, et Koppeli ja Hansi pühendumisele ega tööle ei ole klubil midagi ette heita. Otsuse tingis see, et klubi soovib teha noortetöös kvaliteedihüppe.

Noortetöö huvides

«Eelmise aasta alguses lõime noortekomisjoni, mille ülesanne on treeningute ja kogu noortesüsteemis toimuva jälgimine. Kuid analüüs näitab, et see ei toimi päris nii, nagu klubi tahaks,» rääkis Tiirik. 

Seetõttu otsustati luua eraldi noortetöö juhi ametikoht. «Et asjad paremini toimiksid, on vaja inimest, kes külastab regulaarselt treeninguid ja jälgib, et ellu viidaks ühtset metoodikat. Mario Hansi oli selleks parim kandidaat,» selgitas Tiirik.

Värskuse huvides on vahepeal mõistlik suurest jalgpallist hinge tõmmata, ütles Mario Hansi.

Mario Hansi ise rääkis, et oma uut rolli ei piiraks ta üksnes noortetööga, vaid ta näeb end tegutsemas laiemalt, alates kõige noorematest treeningurühmadest kuni esindusmeeskonna ja kontorini välja.

«On tähtis, et klubi järgiks identiteeti ja põhimõtteid, millesse usume me ise, meie toetajad, kuid ka need inimesed, kes võib-olla veel jalgpalliusku ei ole,» ütles Hansi.

Ta lisas, et on olnud esindusmeeskonnaga seotud kolm aastat (lisaks peatreenerina ka abitreenerina – toim) ning tundis, et värskuse huvides on vahepeal mõistlik suurest jalgpallist hinge tõmmata.

Tuumik jätkab

Uuel hooajal peatreenerivastutuse ainuisikuliselt oma õlule võttev Kaido Koppel mainis, et iseenesest ei tulnud asjade selline käik väga ootamatult, sest juba varem oli juttu olnud, et Mario Hansi tahaks ka noortetöö arengusse panustada. «Aga et ta saab noortetöö juhiks, selgus muidugi alles viimasel ajal,» lisas ta.

Esindusmeeskond koguneb pärast puhkust treeningutele 18. detsembril ning Koppel on mängijatega juba arenguvestlused maha pidanud, et selgitada, mis plaanid neil on. 

Senine tuumik soovib jätkata, vaid kapten Kaarel Kiidron pole veel kindlat jah-sõna öelnud.

Abitreenerina asub ametisse kunagine Tammeka mängija, viimati JK Welco peatreenerina tegutsenud Siim Valtna. Kaido Koppel märkis, et on Valtnaga kokku puutunud koolitustel ning kindlasti on ta pädev ja ambitsioonikas treener.

Omapärase faktina võib aga välja tuua selle, et Koppelil ja Valtnal on olnud ka õpilase ja treeneri suhe: nimelt pidas Kaido Koppel 2014. aastal kaks mängu Welco duubelrivistuses, mille peatreener oli toona just Siim Valtna.

Seotud lood
22.11.2017 24.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto