Sisukord
Koondised
Postimees
23.11.2017
Eesti Skandaalide pitser valitsuse esimese aastal (60) Ringkonnakohus mõistis tapmises süüdistatud politseiniku õigeks Ohtlikud grupid õhutavad Eesti koolilapsi vihale ja kättemaksule (2) Patsiendikindlustuse puudumine soodustab ravivigade peitmist ja varjamist Majandus Uber tunnistas üles üüratu andmelekke Uus maks tõstab ka piima ja leiva hinda (9) Välismaa ELi kaitsekoostöö vastu jäid iirlased ja Portugali kommunistid Laevameeskonnale tiksuvad viimased tunnid Kellele sangar, kellele süüdimõistetud roimar Singapur võitleb autorohkuse vastu karmide meetmetega Arvamus Vaido Padumäe: poodlemise tulevik Juku-Kalle Raid: aastase lapse kolm kangelasisa (1) Taavi Minnik: IRLi viimased päevad (9) Ahto Lobjakas: paradokside valitsus (12) Juhtkiri: istu, Jüri – mitterahuldav (9) Postimees 1931. aastal: piiritus olevat liiga kallis Kultuur «Õigluse liiga»: vaimuvaene ja lohakas lugu Flaami kino sürrealistlikud luuserid Rännak 1940. aastate maailma Jõulujazz toob Eestisse kümne riigi dzässitähed Sport Venemaalt võetud olümpiakuld kuulub nüüd Lätile Kommentaar: olukord enne korvpalli MM-valiksarja on mõõdukalt pessimistlik Eliitklubi peatreenerist saab lapsehoidja Uus peatreener Donaldas Kairys: olin Kalev/Cramo huvist meeldivalt üllatunud Tartu Patsiendikindlustuse puudumine soodustab ravivigade peitmist ja varjamist Valter Soosalu viisistab Betti Alverit Tartlastel tuleb tuubil täis busse kannatada vähemalt paar kuud (3) Opositsioon püüab ametist lahti kangutada vallavanem Soopi Noorte meeste loodud E-Sahver aitab kodu sügavkülmikutes ruumi säästa Ülehomme esietenduv «Hüljatud» räägib loo inimlikkusest ja empaatiast Peedu kool saab edaspidi elektrienergia päikeselt Volinikud proovisid keelata Laeva vallavanemal töötada Jõgeval Madis Lepajõe: kultuuripealinn ühendaks kõiki Vangerdused Tammekas teenivad laiemat eesmärki Meeleavaldus, mis võinuks uppuda verre Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kommentaar: olukord enne korvpalli MM-valiksarja on mõõdukalt pessimistlik

2 min lugemist
Eesti korvpallikoondis peab näitama oma parimat mängu, et Iisraeli ja Suurbritanniat võita. FOTO: Mihkel Maripuu

Korvpall on meeskonnamäng ja nagu palliplatsil näeme, võib kamp keskpäraseid mängijaid moodustada teinekord koosluse, mis saab muretult jagu ühe või paari suure tähega meeskonnast. Aga see on siiski pigem erand kui reegel.

Tellijale Tellijale

Täna ei tea me veel, milline on sisekliima ning võitlusvaim Iisraeli ja Suurbritannia koondistel, kellega Eesti MM-valiksarjas vastavalt homme Tel Avivis ja esmaspäeval Tallinnas kohtub. Vähe sellest, kuna koondiste lõplikud nimekirjad selguvad viimasel hetkel, ei tea me täpselt veel sedagi, kes meie konkurentidena lähima nädala jooksul väljakule tulevad. Seetõttu on ka vara veel öelda, kas Eesti trumbiks oma vastaste ees võib nimetada meeskonnamängu, mida tihti meie suurimaks tugevuseks peetakse. Kuuldavasti on näiteks Iisraelil käimas samasugune noorenduskuur nagu meil, mis lubab oletada, et tõestamisnäljas mängumeestest ei tule puudu neilgi.

Küll aga on teada, et Eesti koondislased mängivad iga päev madalamal tasemel kui juudid ja britid. Kui unustame hetkeks vigastust raviva Siim-Sander Vene, mängivad kõik Eesti korvpallurid praegu teisejärgulistes liigades. Lühike kokkuvõte: Iisraeli lennanud 12 mehest teenib seitse leiba Eestis, ühe mängijaga on koondis esindatud Slovakkia ja Rumeenia kõrgliigas ning Itaalia, Hispaania ja Kreeka esiliigas. Kui iganädalasi mänge hinnata, puutuvad kogu meeskonnast ainsana Euroopa tippkorvpalliga kokku kolm kalevlast, kes mängivad Ühisliigas.

22.11.2017 24.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto