Sisukord
Arvamus
Postimees
23.11.2017
Eesti Skandaalide pitser valitsuse esimese aastal (60) Ringkonnakohus mõistis tapmises süüdistatud politseiniku õigeks Ohtlikud grupid õhutavad Eesti koolilapsi vihale ja kättemaksule (2) Patsiendikindlustuse puudumine soodustab ravivigade peitmist ja varjamist Majandus Uber tunnistas üles üüratu andmelekke Uus maks tõstab ka piima ja leiva hinda (9) Välismaa ELi kaitsekoostöö vastu jäid iirlased ja Portugali kommunistid Laevameeskonnale tiksuvad viimased tunnid Kellele sangar, kellele süüdimõistetud roimar Singapur võitleb autorohkuse vastu karmide meetmetega Arvamus Vaido Padumäe: poodlemise tulevik Juku-Kalle Raid: aastase lapse kolm kangelasisa (1) Taavi Minnik: IRLi viimased päevad (9) Ahto Lobjakas: paradokside valitsus (12) Juhtkiri: istu, Jüri – mitterahuldav (9) Postimees 1931. aastal: piiritus olevat liiga kallis Kultuur «Õigluse liiga»: vaimuvaene ja lohakas lugu Flaami kino sürrealistlikud luuserid Rännak 1940. aastate maailma Jõulujazz toob Eestisse kümne riigi dzässitähed Sport Venemaalt võetud olümpiakuld kuulub nüüd Lätile Kommentaar: olukord enne korvpalli MM-valiksarja on mõõdukalt pessimistlik Eliitklubi peatreenerist saab lapsehoidja Uus peatreener Donaldas Kairys: olin Kalev/Cramo huvist meeldivalt üllatunud Tartu Patsiendikindlustuse puudumine soodustab ravivigade peitmist ja varjamist Valter Soosalu viisistab Betti Alverit Tartlastel tuleb tuubil täis busse kannatada vähemalt paar kuud (3) Opositsioon püüab ametist lahti kangutada vallavanem Soopi Noorte meeste loodud E-Sahver aitab kodu sügavkülmikutes ruumi säästa Ülehomme esietenduv «Hüljatud» räägib loo inimlikkusest ja empaatiast Peedu kool saab edaspidi elektrienergia päikeselt Volinikud proovisid keelata Laeva vallavanemal töötada Jõgeval Madis Lepajõe: kultuuripealinn ühendaks kõiki Vangerdused Tammekas teenivad laiemat eesmärki Meeleavaldus, mis võinuks uppuda verre Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1931. aastal: piiritus olevat liiga kallis

1 min lugemist
Võru piiritusevabriku hoone, tsaariajast FOTO: Kultuurimälestiste riiklik register

Tartu juuksetöösturite ühingu poolt saadeti toimetusele pikem kiri, milles katsutakse põhjendada seda, miks mõned habemeajajad oma tööriistade desinfitseerimiseks ei tarvita piiritust, vaid vett.

Põhjuseks olevat see asjaolu, et praegusel majandusliselt kehval ajajärgul käivat piirituse tarvitamine desinfektsiooni ainena paljudel üle jõu. Tartu Juuksetöösturite Ühing olevat kõik teinud, et juukseäride pidajad saaks piiritust alandatud hinnaga, kuid see on jäänud tagajärjeta, sest et 1924. aastal maksma pandud sellekohases seaduses ei ole ette nähtud juuksetööstureid alandatud hinnaga piirituse saajana.

Kuid selle väitega, et piiritus on liig kallis desinfitseerimisainena, ei saa siiski sellist sundmäärusest möödahiilimist ja tööriistade loputamist veega kuidagi õigustada, sest piiritust ei lähe siin desinfitseerimiseks kuigi palju. Palju piiritust siis selle juures kulub, kui habemeajaja enne tööle hakkamist korraks noa või kammi kastab purki piiritusse. Igatahes on see väga väike osake.

Muidugi ei ole meil midagi selle vastu kui iga juuksetööstuse äri teatava osa piiritust saaks odavama hinnaga. See on aga ise küsimus, mille lähem käsitlemine ei ole nende ridade ülesanne. 23.11.1931

Seotud lood
22.11.2017 24.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto