Sisukord
Uudised
Postimees
23.11.2017
Eesti Skandaalide pitser valitsuse esimese aastal (60) Ringkonnakohus mõistis tapmises süüdistatud politseiniku õigeks Ohtlikud grupid õhutavad Eesti koolilapsi vihale ja kättemaksule (2) Patsiendikindlustuse puudumine soodustab ravivigade peitmist ja varjamist Majandus Uber tunnistas üles üüratu andmelekke Uus maks tõstab ka piima ja leiva hinda (9) Välismaa ELi kaitsekoostöö vastu jäid iirlased ja Portugali kommunistid Laevameeskonnale tiksuvad viimased tunnid Kellele sangar, kellele süüdimõistetud roimar Singapur võitleb autorohkuse vastu karmide meetmetega Arvamus Vaido Padumäe: poodlemise tulevik Juku-Kalle Raid: aastase lapse kolm kangelasisa (1) Taavi Minnik: IRLi viimased päevad (9) Ahto Lobjakas: paradokside valitsus (12) Juhtkiri: istu, Jüri – mitterahuldav (9) Postimees 1931. aastal: piiritus olevat liiga kallis Kultuur «Õigluse liiga»: vaimuvaene ja lohakas lugu Flaami kino sürrealistlikud luuserid Rännak 1940. aastate maailma Jõulujazz toob Eestisse kümne riigi dzässitähed Sport Venemaalt võetud olümpiakuld kuulub nüüd Lätile Kommentaar: olukord enne korvpalli MM-valiksarja on mõõdukalt pessimistlik Eliitklubi peatreenerist saab lapsehoidja Uus peatreener Donaldas Kairys: olin Kalev/Cramo huvist meeldivalt üllatunud Tartu Patsiendikindlustuse puudumine soodustab ravivigade peitmist ja varjamist Valter Soosalu viisistab Betti Alverit Tartlastel tuleb tuubil täis busse kannatada vähemalt paar kuud (3) Opositsioon püüab ametist lahti kangutada vallavanem Soopi Noorte meeste loodud E-Sahver aitab kodu sügavkülmikutes ruumi säästa Ülehomme esietenduv «Hüljatud» räägib loo inimlikkusest ja empaatiast Peedu kool saab edaspidi elektrienergia päikeselt Volinikud proovisid keelata Laeva vallavanemal töötada Jõgeval Madis Lepajõe: kultuuripealinn ühendaks kõiki Vangerdused Tammekas teenivad laiemat eesmärki Meeleavaldus, mis võinuks uppuda verre Meelelahutus Koomiks Sudoku

Opositsioon püüab ametist lahti kangutada vallavanem Soopi

2 min lugemist
Aivar Soop on olnud Tartu vallavanem 24 aastat. FOTO: Sille Annuk

Hiljuti otsustas Tartu vallavolikogu, et uus vallavanem valitakse konkursiga ning avaldati ka sellekohane kuulutus. Uue omavalitsusjuhi ametisse määramiseni peaks aga omavalitsuse tüüri hoidma juba 24 aastat seda tööd teinud Aivar Soop.

Volikokku pääsenud valimisliit Korruptsioonivaba Tartu Vald ei taha sellega leppida ning esitas teisipäevasel istungil eelnõu vallavanema umbusaldamiseks.

Põhjuseks on vallavanema kohtus süüdi mõistmine toimingupiirangu rikkumises ja omastamises, seisab volikogule esitatud eelnõus. 

Uus abivallavanema koht

Ka juhtisid vastsed volinikud tähelepanu asjaolule, et kohus keelas Soobil töötada Tartu vallavanemana või mõnes teises juhtivas avalikus ametis. Keeld kehtib kolm aastat.

Veel ilmnes hiljuti, et Soobile on esitatud juba uus kuriteokahtlustus riigihangete nõuete rikkumises ja omastamises. Riigihangete seaduse rikkumise eest karistati Soopi 2016. aastal väärteo korras.

Kokku võttes ei näe valimisliit võimalust, et Soop saaks vallavanemana jätkata ning selle liikmete arvates tuleb vallavanem tagandada. Umbusalduse avaldamine tuleb päevakorda järgmise nädala neljapäeval peetaval erakorralisel istungil.

«Teame juba ette, et 15 Soobi toetajat tema vastu ei hääleta, aga me saame näidata oma meelestatust, juhtida tähelepanu olukorra absurdsusele,» lausus valimisliidu esindaja Janika Lill.

Volinik lisas veel, et kui rahvaesindajad hakkasid hääletama vallavalitsuse uue struktuuri eelnõu, oli vallavalitsuse juurde loodud opositsioonile suureks üllatuseks abivallavanema ametikoht. «Äkki on see koht mõeldud senisele vallavanemale?» arutles ta.

«See on enda demonstreerimine,» leidis Aivar Soop valimisliidu tegevust kommenteerides ega soovinud teema kohta rohkem midagi lisada. Ta kinnitas, et abivallavanema ametikoht on omavalitsuse uues struktuuris olemas. Abivallavanema määrab ametisse tulevane vallavanem.

Konkurss käib

Kuna Soop on süüdimõistva kohtuotsuse edasi kaevanud, pole otsus jõustunud ning tehniliselt võiks ta osaleda ka vallavanema konkursil. Selle väite lükkas Lill ümber, öeldes, et sellist võimalust Soobil enam ei ole. Nimelt sai väljakuulutatud konkursi tingimustesse nõue, et kandidaat ei tohi olla mitte üksnes süüdi mõistetud ametialase või majanduskuriteo eest, vaid ta ei tohi olla ka neis kahtlustatav või süüdistatav.

Tartu vallavanemaks saab kandideerida 30. novembrini. Pärast seda valib komisjon välja kuni viis kandidaati, kes kutsutakse vestlusele. Volikogu esimees Üllar Loks avaldas lootust, et detsembrikuu esimese nädalaga õnnestub ehk vallavanem ära valida. Teisipäevase seisuga oli Loksile teadaolevalt oma kandidatuuri üles seadnud kaks inimest. Konkursi korraldavad inimesed on kokku leppinud, et kandideerijate nimesid esialgu ei avaldata. 

«Kindlasti tuleb kandidaate juurde,» avaldas Loks arvamust. Ühtlasi väljendas ta kohaliku rahva muret, et kui uus vallavanem tuleb kaugemalt ja mõnelt teiselt alalt, siis kohalikke olusid ta ei tunne ja see võib tuua arengusse seisaku. 

Seotud lood
22.11.2017 24.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto