Sisukord
Uudised
Postimees
23.11.2017
Eesti Skandaalide pitser valitsuse esimese aastal (60) Ringkonnakohus mõistis tapmises süüdistatud politseiniku õigeks Ohtlikud grupid õhutavad Eesti koolilapsi vihale ja kättemaksule (2) Patsiendikindlustuse puudumine soodustab ravivigade peitmist ja varjamist Majandus Uber tunnistas üles üüratu andmelekke Uus maks tõstab ka piima ja leiva hinda (9) Välismaa ELi kaitsekoostöö vastu jäid iirlased ja Portugali kommunistid Laevameeskonnale tiksuvad viimased tunnid Kellele sangar, kellele süüdimõistetud roimar Singapur võitleb autorohkuse vastu karmide meetmetega Arvamus Vaido Padumäe: poodlemise tulevik Juku-Kalle Raid: aastase lapse kolm kangelasisa (1) Taavi Minnik: IRLi viimased päevad (9) Ahto Lobjakas: paradokside valitsus (12) Juhtkiri: istu, Jüri – mitterahuldav (9) Postimees 1931. aastal: piiritus olevat liiga kallis Kultuur «Õigluse liiga»: vaimuvaene ja lohakas lugu Flaami kino sürrealistlikud luuserid Rännak 1940. aastate maailma Jõulujazz toob Eestisse kümne riigi dzässitähed Sport Venemaalt võetud olümpiakuld kuulub nüüd Lätile Kommentaar: olukord enne korvpalli MM-valiksarja on mõõdukalt pessimistlik Eliitklubi peatreenerist saab lapsehoidja Uus peatreener Donaldas Kairys: olin Kalev/Cramo huvist meeldivalt üllatunud Tartu Patsiendikindlustuse puudumine soodustab ravivigade peitmist ja varjamist Valter Soosalu viisistab Betti Alverit Tartlastel tuleb tuubil täis busse kannatada vähemalt paar kuud (3) Opositsioon püüab ametist lahti kangutada vallavanem Soopi Noorte meeste loodud E-Sahver aitab kodu sügavkülmikutes ruumi säästa Ülehomme esietenduv «Hüljatud» räägib loo inimlikkusest ja empaatiast Peedu kool saab edaspidi elektrienergia päikeselt Volinikud proovisid keelata Laeva vallavanemal töötada Jõgeval Madis Lepajõe: kultuuripealinn ühendaks kõiki Vangerdused Tammekas teenivad laiemat eesmärki Meeleavaldus, mis võinuks uppuda verre Meelelahutus Koomiks Sudoku

Volinikud proovisid keelata Laeva vallavanemal töötada Jõgeval

2 min lugemist
Laeva ja Jõgeva vallavanem Aare Olgo. FOTO: Eili Arula

​Tegelikult olen ju vallavanema kohalt tagasi astunud ja kohusetäitja kuni uue Tartu vallavanema paikapanekuni, kommenteeris Laeva vallavanema kohusetäitja ja hiljuti Jõgeva vallavanemaks valitud Aare Olgo teisipäeval Tartu vallavolikogus räägitut. 

Valimisliit Korruptsioonivaba Tartu Vald esitas nimelt volinikele eelnõu, mille järgi keelaks Tartu vallavolikogu Olgol kui Laeva vallavanemal samal ajal töötada Jõgeva vallavanemana, kuni Tartu vald on saanud uue vallavanema.

Kohusetäitja staatuses

Eelnõu koostades võeti aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse paragrahv 50. Selle järgi saab volikogu keelata omavalitsusjuhil kõrvaltegevused, kui see takistab teenistusülesannete täitmist.

Kui uus vallavanem ametisse nimetatakse, olen ametist prii, rõhutas Laeva vallavanem Aare Olgo.

Valimisliidu Korruptsioonivaba Tartu Vald liige ja vallavolinik Janika Lill põhjendas eelnõu esitamist veendumusega, et kahe eraldiseisva omavalitsuse juhtimine täiskohaga ühel ja sama ajal ei ole mõeldav.

Volinikud siiski valimisliidu eelnõule heakskiitu ei andnud ja aktsepteerisid sellega Olgo töötamise korraga kahes omavalitsuses.

Olgo sõnul on kombeks, et pärast valimisi esitab senine vallavalitsus tagasiastumispalve. Seda ta pärast valimisi Tartu vallavolikogule tegigi. Sama tegid ka Tabivere vallavanem Tarmo Raudsepp, Piirissaare vallavanem Liina Miks ja Tartu vallavanem Aivar Soop. Kuid kuni uue vallavanema ametisse nimetamiseni jätkavad senised vallajuhid kohusetäitjatena.

«Kui uus vallavanem ametisse nimetatakse, olen ametist prii,» rõhutas Olgo. Enda sõnul mõtles ta pikalt, kuidas töökohavahetust nii korraldada, et see kellelegi hambusse ei jääks, ja võttis Laeva vallavalitsusest puhkust nii pikalt kui võimalik. «Ega seal enam kuigi palju tööd teha pole jäänud,» leidis ta. Puhkus kestab 12. detsembrini. «Loodan, et selleks ajaks on uus Tartu vallavanem valitud.» Kui ei ole, saab ta võtta veel palgata puhkust.

Suurema töötasu soov

Mis puudutab töö kaotavatele vallavanematele aastapalgasuuruse hüvitise maksmist, siis seda hüvitist saab ka Olgo ning praegu vallavanema kohusetäitja rollis olek seda ei mõjuta. 

Olgot kutsuti tema enda sõnul Laevasse ametisse siis, kui endine vallajuht ootamatult töölt lahkus. Vallavanema palk polnud Laeva vallas Olgo hinnangul kuigi suur ja ta märkis, et ta poleks seda töökohta mullu oktoobris vastu võtnud, kui poleks lubatud, et lisaks juhi palgale saab ta ka riigi makstava hüvitise.

Hüvitise saamise soovi pole ta varem varjanud ka Laeva ega Tartu valla volinike eest ning ütles, et tal oli vastavasisuline kokkulepe. Kokkulepe oli suusõnaline ja üheski volikogu protokollis see ei kajastu.

Seotud lood
22.11.2017 24.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto