L, 2.07.2022

Volinikud proovisid keelata Laeva vallavanemal töötada Jõgeval

Risto Mets
, reporter
Volinikud proovisid keelata Laeva vallavanemal töötada Jõgeval
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laeva ja Jõgeva vallavanem Aare Olgo.
Laeva ja Jõgeva vallavanem Aare Olgo. Foto: Eili Arula

​Tegelikult olen ju vallavanema kohalt tagasi astunud ja kohusetäitja kuni uue Tartu vallavanema paikapanekuni, kommenteeris Laeva vallavanema kohusetäitja ja hiljuti Jõgeva vallavanemaks valitud Aare Olgo teisipäeval Tartu vallavolikogus räägitut. 

Valimisliit Korruptsioonivaba Tartu Vald esitas nimelt volinikele eelnõu, mille järgi keelaks Tartu vallavolikogu Olgol kui Laeva vallavanemal samal ajal töötada Jõgeva vallavanemana, kuni Tartu vald on saanud uue vallavanema.

Kohusetäitja staatuses

Eelnõu koostades võeti aluseks kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse paragrahv 50. Selle järgi saab volikogu keelata omavalitsusjuhil kõrvaltegevused, kui see takistab teenistusülesannete täitmist.

Kui uus vallavanem ametisse nimetatakse, olen ametist prii, rõhutas Laeva vallavanem Aare Olgo.

Valimisliidu Korruptsioonivaba Tartu Vald liige ja vallavolinik Janika Lill põhjendas eelnõu esitamist veendumusega, et kahe eraldiseisva omavalitsuse juhtimine täiskohaga ühel ja sama ajal ei ole mõeldav.

Volinikud siiski valimisliidu eelnõule heakskiitu ei andnud ja aktsepteerisid sellega Olgo töötamise korraga kahes omavalitsuses.

Olgo sõnul on kombeks, et pärast valimisi esitab senine vallavalitsus tagasiastumispalve. Seda ta pärast valimisi Tartu vallavolikogule tegigi. Sama tegid ka Tabivere vallavanem Tarmo Raudsepp, Piirissaare vallavanem Liina Miks ja Tartu vallavanem Aivar Soop. Kuid kuni uue vallavanema ametisse nimetamiseni jätkavad senised vallajuhid kohusetäitjatena.

«Kui uus vallavanem ametisse nimetatakse, olen ametist prii,» rõhutas Olgo. Enda sõnul mõtles ta pikalt, kuidas töökohavahetust nii korraldada, et see kellelegi hambusse ei jääks, ja võttis Laeva vallavalitsusest puhkust nii pikalt kui võimalik. «Ega seal enam kuigi palju tööd teha pole jäänud,» leidis ta. Puhkus kestab 12. detsembrini. «Loodan, et selleks ajaks on uus Tartu vallavanem valitud.» Kui ei ole, saab ta võtta veel palgata puhkust.

Suurema töötasu soov

Mis puudutab töö kaotavatele vallavanematele aastapalgasuuruse hüvitise maksmist, siis seda hüvitist saab ka Olgo ning praegu vallavanema kohusetäitja rollis olek seda ei mõjuta. 

Olgot kutsuti tema enda sõnul Laevasse ametisse siis, kui endine vallajuht ootamatult töölt lahkus. Vallavanema palk polnud Laeva vallas Olgo hinnangul kuigi suur ja ta märkis, et ta poleks seda töökohta mullu oktoobris vastu võtnud, kui poleks lubatud, et lisaks juhi palgale saab ta ka riigi makstava hüvitise.

Hüvitise saamise soovi pole ta varem varjanud ka Laeva ega Tartu valla volinike eest ning ütles, et tal oli vastavasisuline kokkulepe. Kokkulepe oli suusõnaline ja üheski volikogu protokollis see ei kajastu.

Märksõnad
Tagasi üles