R, 7.10.2022

Lääne-Euroopa pelgab ülemäärast heldust idapartneritega

Evelyn Kaldoja
, välisuudistetoimetuse juhataja
Lääne-Euroopa pelgab ülemäärast heldust idapartneritega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Brüsselis tegutseva konservatiivse Wilfried Martensi mõttekoja direktor Roland Freudenstein leiab, et idapartnerlus tuleks tõsiselt üle vaadata, sest ei täida algselt seatud eesmärke.
Brüsselis tegutseva konservatiivse Wilfried Martensi mõttekoja direktor Roland Freudenstein leiab, et idapartnerlus tuleks tõsiselt üle vaadata, sest ei täida algselt seatud eesmärke. Foto: Evelyn Kaldoja

Keskmine lääneeurooplane ei muretse eriti summade pärast, millega EL idapartnereid toetab, pigem kardavad nad sealt tulevat odavat tööjõudu ja kurjategijaid, selgitab konservatiivse Martensi keskuse mõttekoja direktor Roland Freudenstein.

Kõigepealt küsimus teile kui sakslasele ja Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) siseelu tundvale inimesele. Mil määral mõjutab Saksamaa sisepoliitikas toimuv seda, mis hakkab sündima idapartnerluse tippkohtumisel?

Mitte väga. Idapartnerlus on kehvas seisus ning on olnud seda juba mõned aastad. Sest algidee, et me aitame kuut ELi idanaabruses olevat riiki järk-järgult moderniseerida ja demokratiseerida, pole realiseerunud nii kiiresti ja probleemitult, kui lootsime.

Märksõnad
Tagasi üles