Sisukord
Maailm
Postimees
24.11.2017
Eesti Paradiisi paberites on mitu tuntud eestlast (1) Ahjukütjad peavad hankima uue anduri (23) Eestisse jõudis uus võõrliik (6) Politsei kokaiinipakkide äravedajaid kahtlusalusteks ei pea (4) Majandus Tehnoloogiamajanduse hoog on pidurdamatu (1) Talumees: Rail Balticu pärast see karjäär nüüd kasutusele võetakse (3) Välismaa Ukraina ja Gruusia tahavad rohkem, kui EL annab Kiiev kasutab ära segadust Luganskis Lääne-Euroopa pelgab ülemäärast heldust idapartneritega (1) Arvamus Lugeja kiri: kuidas Coop Viljandis panga avas Juhtkiri: alkoholipoliitika ei peaks olema naljanumber (1) Andrus Karnau: sihitu maksupoliitika (12) Jüri Laurson: riigiametnikel pärsivad kõrge palk ja võim mõtlemist (3) Postimees 1936. aastal: endine kuberner Bellegarde Tartus sünnipäevapaos Jüri Reinvere: kuidas Saksamaa katki kärises Jaak Visnap: idee ja eelarve duell – miks ainult esimese vereni? (1) Kuido Saarpuu: kaotasin kaalu – hammaste arvelt Kultuur Verepilastuse poeesia. Kas armastus saab olla kriminaalne? (2) «Võtsin seda raamatut alguses kui sahtliprojekti» Muutumised ja lagunemine on elu pärisosa Sport Latvala hoiatab Tänakut: uues meeskonnas on kerge varju jääda Ilves läheb olümpiahooaja avavõistlusele vastu enesekindlalt Vanuatut võideti kannatlikkusega Karu ärkas, ent kas liiga hilja? Miks algab Iisrael - Eesti korvpallimäng juba kell 14.00? Pyeongchang ootab talve ja publikut Raivo Alla olümpiaessee: võit iga hinna eest? Tartu Ehitustööd suure õnnetusriskiga teelõigul venivad kevadesse (2) Tiigi tänava vanas auruveskis käib jälle kibe töö Luunja ratsasportlane kerkis Euroopas kõrgesse mängu (1) Edward von Lõngus teose koopia müümisest Hiina portaalis: mu poolehoid kuulub piraatluse ideoloogiale (1) Kodanikupäeva aumärgi saavad kaks Tartu naist, kes väga hoolivad tulevikust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lääne-Euroopa pelgab ülemäärast heldust idapartneritega

7 min lugemist
  • Kõige harmoonilisem lahendus võiks Saksamaale nüüd olla CDU vähemusvalitsus.
  • CSU ja roheliste algne vaen on koalitsioonikõneluste käigus muutunud sümpaatiaks
  • Brüssel ei peaks idapartnereid iga reformi eest millegagi premeerima
  • Grusiini röövlijõugud ei tee Gruusia viisavabadust sakslastele just meeldivaks
Brüsselis tegutseva konservatiivse Wilfried Martensi mõttekoja direktor Roland Freudenstein leiab, et idapartnerlus tuleks tõsiselt üle vaadata, sest ei täida algselt seatud eesmärke. FOTO: Evelyn Kaldoja

Keskmine lääneeurooplane ei muretse eriti summade pärast, millega EL idapartnereid toetab, pigem kardavad nad sealt tulevat odavat tööjõudu ja kurjategijaid, selgitab konservatiivse Martensi keskuse mõttekoja direktor Roland Freudenstein.

Tellijale Tellijale

Kõigepealt küsimus teile kui sakslasele ja Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) siseelu tundvale inimesele. Mil määral mõjutab Saksamaa sisepoliitikas toimuv seda, mis hakkab sündima idapartnerluse tippkohtumisel?

Mitte väga. Idapartnerlus on kehvas seisus ning on olnud seda juba mõned aastad. Sest algidee, et me aitame kuut ELi idanaabruses olevat riiki järk-järgult moderniseerida ja demokratiseerida, pole realiseerunud nii kiiresti ja probleemitult, kui lootsime.

23.11.2017 25.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto