Sisukord
Arvamus
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (11) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata (2) Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (3) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige (2) Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Laurson: riigiametnikel pärsivad kõrge palk ja võim mõtlemist

2 min lugemist
Jüri Laurson FOTO: Erakogu

Turismimaksu kehtestamine on kõike muud kui hea mõte, leiab elektriinsener Jüri Laurson.

Eesti uueks majanduse languse alguseks võib saada Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvarti uitmõte.

Munitsipaalväljaanne Pealinn kirjutab, et Mihhail Kõlvarti sõnul võiks Tallinnas tulevikus rakendada turismimaksu, muidugi kui see poolehoidu leiaks. Loodame, et ei leiaks. Suurem osa turistidest tuleb Eestisse Tallinna kaudu ja seega jääb turismimaksu kehtestamisel turiste vähemaks kogu Eestis.

Riigiametnikke on väikeses Eestis digiajastul palju ja nende palga kergitamine maksumaksja rahakotist, mis aga ei ole põhjatu, jätab oma jälje. Siinjuures peaks Kõlvartil ja ka valitsusel olema teada, et igasugused uued maksud ja põhjalikult analüüsimata pidevad aktsiisitõusud ei mõju meie majandusele ja riigi kasinale rahakotile hästi.

Uusi makse kehtestatakse ja aktsiise kergitatakse tavaliselt siis, kui maksumaksja raha enam ei jagu, et koalitsioonis olev valitsus saaks valijatele antud lubadusi täita. Maksud põhjustavad inimeste seas ainult rahulolematust ja vaenu ning tarbijale hinnatõusu. Turismimaks tooks kindlasti kasu asemel suurt kahju.

Planeeritav turismimaks meie vabariiki turiste juurde ei meelita, sest ka turistid oskavad raha lugeda. Turism täidab Eesti majandusarengus aga olulist rolli. 2017. aasta on rahvusvaheline jätkusuutliku turismi arendamise aasta, kus tõstetakse esikohale turismi suurt tähtsust ühiskondlikes protsessides ja vaesuse vähendamises.

Turismimaks aitaks muidugi kohalikel omavalitsustel saada tulu turismitaristu arendamiseks ja turismiga seotud kulude vähendamiseks, kuid suurendaks rahalist kulu turistidele ja vähendaks turistide voolu Eestisse nii Lääne-Euroopast kui ka Venemaalt. Tasub teada, et juba praegu moodustab turismist saadav tulu ligi seitse protsenti Eesti sisemajanduse kogutoodangust ning 27 protsenti teenuste ekspordist.

Turismimaksu kehtestamise tagajärjel kaotaks nii kaubandus- kui ka teenindav sektor – teisisõnu kogu Eesti majandus. Eesti turismi atraktiivsus väheneks. Väheneks külastajate arv majutusasutustes ja kaubanduskeskustes, kuna paljud turistid võivad meile tulemata jätta.

Enne maksude ja aktsiiside tõstmist tuleb teha põhjalik tasuvusanalüüs. Analüüsimiskogemusi ja ka analüüsidega möödalaskmisi peaks majandusanalüütikutel olema küllaldaselt.

Seotud lood
28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto