Sisukord
Maailm
Postimees
24.11.2017
Eesti Paradiisi paberites on mitu tuntud eestlast (1) Ahjukütjad peavad hankima uue anduri (23) Eestisse jõudis uus võõrliik (6) Politsei kokaiinipakkide äravedajaid kahtlusalusteks ei pea (4) Majandus Tehnoloogiamajanduse hoog on pidurdamatu (1) Talumees: Rail Balticu pärast see karjäär nüüd kasutusele võetakse (3) Välismaa Ukraina ja Gruusia tahavad rohkem, kui EL annab Kiiev kasutab ära segadust Luganskis Lääne-Euroopa pelgab ülemäärast heldust idapartneritega (1) Arvamus Lugeja kiri: kuidas Coop Viljandis panga avas Juhtkiri: alkoholipoliitika ei peaks olema naljanumber (1) Andrus Karnau: sihitu maksupoliitika (12) Jüri Laurson: riigiametnikel pärsivad kõrge palk ja võim mõtlemist (3) Postimees 1936. aastal: endine kuberner Bellegarde Tartus sünnipäevapaos Jüri Reinvere: kuidas Saksamaa katki kärises Jaak Visnap: idee ja eelarve duell – miks ainult esimese vereni? (1) Kuido Saarpuu: kaotasin kaalu – hammaste arvelt Kultuur Verepilastuse poeesia. Kas armastus saab olla kriminaalne? (2) «Võtsin seda raamatut alguses kui sahtliprojekti» Muutumised ja lagunemine on elu pärisosa Sport Latvala hoiatab Tänakut: uues meeskonnas on kerge varju jääda Ilves läheb olümpiahooaja avavõistlusele vastu enesekindlalt Vanuatut võideti kannatlikkusega Karu ärkas, ent kas liiga hilja? Miks algab Iisrael - Eesti korvpallimäng juba kell 14.00? Pyeongchang ootab talve ja publikut Raivo Alla olümpiaessee: võit iga hinna eest? Tartu Ehitustööd suure õnnetusriskiga teelõigul venivad kevadesse (2) Tiigi tänava vanas auruveskis käib jälle kibe töö Luunja ratsasportlane kerkis Euroopas kõrgesse mängu (1) Edward von Lõngus teose koopia müümisest Hiina portaalis: mu poolehoid kuulub piraatluse ideoloogiale (1) Kodanikupäeva aumärgi saavad kaks Tartu naist, kes väga hoolivad tulevikust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ukraina ja Gruusia tahavad rohkem, kui EL annab

2 min lugemist
Kuigi väidetavalt on Ukraina liikmelisuse perspektiivi mittesaamise peale pahane, paistis president Petro Porošenko (vasakul) eilsel paraadpildil ELi liidunõukogu presidendi Donald Tuskiga päris rõõmus. FOTO: Emmanuel Dunand / AFP / Scanpix

Täna Brüsselis peetava idapartnerluse tippkohtumise põhiliseks tüliõunaks paistab kujunevat asjaolu, et ürituse lõppdeklaratsioon tunnustab vaid nende partnerite «Euroopa-pürgimusi» ega anna otsest lootust pääseda ELi liikmeks.

Tellijale Tellijale

Väidetavalt on peamiselt häiritud Gruusia ja Ukraina. Sellele osutasid ka eilsed ukraina ja gruusia ajakirjanike küsimused tippkohtumise eel infot jaganud ELi esindajatele. Kui juba assotsiatsioonilepe, vabakaubanduslepe ja viisavabadus on käes, siis mida ühendus järgmisena annab, uurisid nad.

ELi ametnikud omakorda pareerisid meenutusega, et nii Gruusiale kui ka Ukrainale on juba praegu antud väga palju ning järgmise sammu ootamise asemel tuleks ära kasutada vaid vähesel määral käiku lastud võimalused, mida pakuvad praegused lepingud.

23.11.2017 25.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto