L, 1.10.2022

Postimees 1936. aastal: endine kuberner Bellegarde Tartus sünnipäevapaos

Postimees
Postimees 1936. aastal: endine kuberner Bellegarde Tartus sünnipäevapaos
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aleksei Bellegarde (1905)
Aleksei Bellegarde (1905) Foto: Wikipedia.org

Eile õhtul saabus Tartu endine Eestimaa kuberner A.W.Bellegarde, et veeta siin märkamatult oma 75 aasta sünnipäeva. Oma vanaduspäevi veedab ta praegu Tallinnas.

Ta asus «Grand Hotelli». Siingi kujunes temale spontaanselt tähelepanuavaldus Tartu seltskonna poolt: kell 12 öösel umbes tosin isikut prof. P.Tarveliga eesotsas saabus «Grand Hotelli», kus nad laulsid sünnipäevalapsele äratuslaulu. Seejärel prof. P.Tarvel pidas lühikese kõne, kus ta märkis, et tänane sünnipäevalaps on erandlik nähe vene endiste kõrgemate võimukandjate seas meie maal. Ta on jätnud endast meie laiematesse ringidesse hea mälestuse.

Sellele vastas Bellegarde, et tema juba ametisoleku ajal 1902.-1905.a. on märganud Eesti rahva kultuurilise arenemise võimalusi ja püüdnud neid kõigiti soodustada. Ühtlasi avaldas ta arvamist, et vene seltskonnas on küllaltki neid, kes suudavad aru saada uute riikide olemasolu õigusest. Neid võib olla isegi palju rohkem, kui seda tavaliselt arvatakse. /…/

A.W.Bellegarde kirjutab praegu oma mälestusi, millised ilmuvad eesti keeles K.-ü. «Looduse» kirjastusel. Tartust sõidab ta ära Tallinnasse, oma alalisse peatuskohta täna õhtul. Tallinnas endine kuberner on viibinud viimasel ajal juba paar aastat.

24.11.1936

Tagasi üles