Sisukord
Arvamus
Postimees
24.11.2017
Eesti Paradiisi paberites on mitu tuntud eestlast (1) Ahjukütjad peavad hankima uue anduri (23) Eestisse jõudis uus võõrliik (6) Politsei kokaiinipakkide äravedajaid kahtlusalusteks ei pea (4) Majandus Tehnoloogiamajanduse hoog on pidurdamatu (1) Talumees: Rail Balticu pärast see karjäär nüüd kasutusele võetakse (3) Välismaa Ukraina ja Gruusia tahavad rohkem, kui EL annab Kiiev kasutab ära segadust Luganskis Lääne-Euroopa pelgab ülemäärast heldust idapartneritega (1) Arvamus Lugeja kiri: kuidas Coop Viljandis panga avas Juhtkiri: alkoholipoliitika ei peaks olema naljanumber (1) Andrus Karnau: sihitu maksupoliitika (12) Jüri Laurson: riigiametnikel pärsivad kõrge palk ja võim mõtlemist (3) Postimees 1936. aastal: endine kuberner Bellegarde Tartus sünnipäevapaos Jüri Reinvere: kuidas Saksamaa katki kärises Jaak Visnap: idee ja eelarve duell – miks ainult esimese vereni? (1) Kuido Saarpuu: kaotasin kaalu – hammaste arvelt Kultuur Verepilastuse poeesia. Kas armastus saab olla kriminaalne? (2) «Võtsin seda raamatut alguses kui sahtliprojekti» Muutumised ja lagunemine on elu pärisosa Sport Latvala hoiatab Tänakut: uues meeskonnas on kerge varju jääda Ilves läheb olümpiahooaja avavõistlusele vastu enesekindlalt Vanuatut võideti kannatlikkusega Karu ärkas, ent kas liiga hilja? Miks algab Iisrael - Eesti korvpallimäng juba kell 14.00? Pyeongchang ootab talve ja publikut Raivo Alla olümpiaessee: võit iga hinna eest? Tartu Ehitustööd suure õnnetusriskiga teelõigul venivad kevadesse (2) Tiigi tänava vanas auruveskis käib jälle kibe töö Luunja ratsasportlane kerkis Euroopas kõrgesse mängu (1) Edward von Lõngus teose koopia müümisest Hiina portaalis: mu poolehoid kuulub piraatluse ideoloogiale (1) Kodanikupäeva aumärgi saavad kaks Tartu naist, kes väga hoolivad tulevikust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1936. aastal: endine kuberner Bellegarde Tartus sünnipäevapaos

1 min lugemist
Aleksei Bellegarde (1905) FOTO: Wikipedia.org

Eile õhtul saabus Tartu endine Eestimaa kuberner A.W.Bellegarde, et veeta siin märkamatult oma 75 aasta sünnipäeva. Oma vanaduspäevi veedab ta praegu Tallinnas.

Ta asus «Grand Hotelli». Siingi kujunes temale spontaanselt tähelepanuavaldus Tartu seltskonna poolt: kell 12 öösel umbes tosin isikut prof. P.Tarveliga eesotsas saabus «Grand Hotelli», kus nad laulsid sünnipäevalapsele äratuslaulu. Seejärel prof. P.Tarvel pidas lühikese kõne, kus ta märkis, et tänane sünnipäevalaps on erandlik nähe vene endiste kõrgemate võimukandjate seas meie maal. Ta on jätnud endast meie laiematesse ringidesse hea mälestuse.

Sellele vastas Bellegarde, et tema juba ametisoleku ajal 1902.-1905.a. on märganud Eesti rahva kultuurilise arenemise võimalusi ja püüdnud neid kõigiti soodustada. Ühtlasi avaldas ta arvamist, et vene seltskonnas on küllaltki neid, kes suudavad aru saada uute riikide olemasolu õigusest. Neid võib olla isegi palju rohkem, kui seda tavaliselt arvatakse. /…/

A.W.Bellegarde kirjutab praegu oma mälestusi, millised ilmuvad eesti keeles K.-ü. «Looduse» kirjastusel. Tartust sõidab ta ära Tallinnasse, oma alalisse peatuskohta täna õhtul. Tallinnas endine kuberner on viibinud viimasel ajal juba paar aastat.

24.11.1936

Seotud lood
    23.11.2017 25.11.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto