Sisukord
Uudised
Postimees
24.11.2017
Eesti Paradiisi paberites on mitu tuntud eestlast (1) Ahjukütjad peavad hankima uue anduri (23) Eestisse jõudis uus võõrliik (6) Politsei kokaiinipakkide äravedajaid kahtlusalusteks ei pea (4) Majandus Tehnoloogiamajanduse hoog on pidurdamatu (1) Talumees: Rail Balticu pärast see karjäär nüüd kasutusele võetakse (3) Välismaa Ukraina ja Gruusia tahavad rohkem, kui EL annab Kiiev kasutab ära segadust Luganskis Lääne-Euroopa pelgab ülemäärast heldust idapartneritega (1) Arvamus Lugeja kiri: kuidas Coop Viljandis panga avas Juhtkiri: alkoholipoliitika ei peaks olema naljanumber (1) Andrus Karnau: sihitu maksupoliitika (12) Jüri Laurson: riigiametnikel pärsivad kõrge palk ja võim mõtlemist (3) Postimees 1936. aastal: endine kuberner Bellegarde Tartus sünnipäevapaos Jüri Reinvere: kuidas Saksamaa katki kärises Jaak Visnap: idee ja eelarve duell – miks ainult esimese vereni? (1) Kuido Saarpuu: kaotasin kaalu – hammaste arvelt Kultuur Verepilastuse poeesia. Kas armastus saab olla kriminaalne? (2) «Võtsin seda raamatut alguses kui sahtliprojekti» Muutumised ja lagunemine on elu pärisosa Sport Latvala hoiatab Tänakut: uues meeskonnas on kerge varju jääda Ilves läheb olümpiahooaja avavõistlusele vastu enesekindlalt Vanuatut võideti kannatlikkusega Karu ärkas, ent kas liiga hilja? Miks algab Iisrael - Eesti korvpallimäng juba kell 14.00? Pyeongchang ootab talve ja publikut Raivo Alla olümpiaessee: võit iga hinna eest? Tartu Ehitustööd suure õnnetusriskiga teelõigul venivad kevadesse (2) Tiigi tänava vanas auruveskis käib jälle kibe töö Luunja ratsasportlane kerkis Euroopas kõrgesse mängu (1) Edward von Lõngus teose koopia müümisest Hiina portaalis: mu poolehoid kuulub piraatluse ideoloogiale (1) Kodanikupäeva aumärgi saavad kaks Tartu naist, kes väga hoolivad tulevikust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ehitustööd suure õnnetusriskiga teelõigul venivad kevadesse

2 min lugemist
Praegu Jõgeva maantee alguses käiv ehitus pannakse järgmise nädala lõpus ajutiselt seisma. Tööde lõpp on planeeritud kevadesse. FOTO: Margus Ansu

Kuigi maanteeamet lootis Tartu külje all Jõgeva maantee algusesse planeeritud teetööd kolme kuuga ära teha, jääb lõigu lõplik valmimine ootama järgmise aasta kevadet.

Maanteeameti Lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal ütles, et esialgu kavandati tööperioodi pikkuseks kolm kuud ning soov oli lõpetada tööd detsembris. «Meil oli planeeritud nii, et kogu lõik saab sellel aastal valmis, aga kahjuks lükkub ehituse lõpp järgmisesse aastasse,» sõnas ta.

Venimise põhjustena tõi ta välja mitu aspekti. «Üks on see, et ehitaja pidi teatud tööd ümber tegema, kuna need ei vastanud kvaliteedinõuetele. Teiseks venis ka projekteerimine ja seetõttu sai suhteliselt hilja töid alustada,» loetles Taal.

Tööde tempot mõjutas seegi, et riigihanke võitnud aktsiaseltsil Tref polnud Taali sõnul esialgu piisavalt ressurssi objektile panna. See kõik tähendabki seda, et umbes kolmandik töid tuleb teha järgmisel kevadel. «Järgmisesse aastasse jääb asfaltimine ja tööd kõrvalharudel. Lisaks haljastus ja sõiduteele uue ülekatte tegemine. Arvan, et mai lõpuks peaks asi ikkagi ühel pool olema,» rääkis ta.

Pöörded ohutuks

Mainitud teetööd puudutavad kahe ja poole kilomeetri pikkust lõiku, mis algab Tartu linna piirist umbes kilomeetri kauguselt ning lõpeb Maramaa bussipeatuse juures. Projekti järgi ehitatakse lõigule kolm uut vasakpöörderajaga ristmikku ning üks kiirendus- ja aeglustusradadega ristmik. Ühtlasi näeb projekt ette kolme praeguse ristmiku sulgemist.

Taali sõnul on ümberehitustööde eesmärk parandada ohutust. «Sellel lõigul on liiga palju ja liiga tihedalt ristmikke. Probleem on selles, et kui õhtune liiklusvoog on linnast välja ja inimestel on vaja vasakpöördeid teha, tekivad ohtlikud olukorrad. Autod jäävad keset teed seisma ning on suur võimalus, et sõidetakse üksteisele tagant otsa,» selgitas ta.

7000 sõidukit ööpäevas

Tartu-Jõgeva maantee alguses on liiklussagedus Taali sõnul umbes sama suur nagu Tartu-Tallinna maanteel ehk 7000 sõidukit ööpäevas. «Eestis on see ikka väga suur sagedus ja seetõttu on risk, et selline õnnetus võib juhtuda, hästi suur,» lausus ta. 

Politsei andmetel pole kõnealusel lõigul viimasel aastal ühtegi raskemat liiklusõnnetust õnneks olnud. Küll on varem olnud seal üks teelt väljasõit, möödasõidul on ära rihitud küljepeegel ning juhtunud õnnetus ratturitest möödasõidul.

FOTO: Graafika: Artur Kuus

Taali sõnul tehaksegi niisuguseid ümberehitusi selleks, et õnnetusi ennetada. Ümberehitus peaks parandama ka nende autojuhtide nähtavust, kes pööravad kõrvalteelt maanteele.

Kõige suurema elamupiirkonna juurde ehitatakse üks suurem ristmik, kus on mõeldud ka jalakäijatele.

Trefi projektijuht Rainer Lille ütles, et praegused tööd lõpetatakse 1. detsembriks, mis tähendab seda, et kõik sügavamaks kaevatud alad saavad täidetud ning maanteega tasa.

Ümberehituse maksumus on 1,3 miljonit eurot. Lisaks maanteeametile panustab projekti 13 000 eurot Tartu vald.

Seotud lood
23.11.2017 25.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto