Sisukord
Sport
Tänane leht
25.11.2017
Eesti Elmar Vaher usaldusest, naabritest ja traditsioonilise pere kaitsest (26) Seadusemuudatuse toonud pere ema pärjati tiitliga (12) Abilinnapead tutvusid tunneli projektiga Karude peod ühekorraga Andreas Lehmann - tabas K-punkti Alar Varrak - liiga hea südamega mees Välismaa Kardetud skandaali asemel lõppes tippkohtumine naeratustega Majandusteadlane näeb idapartnerite tulevikku süngetes toonides Liibüast on saanud seadusetu orjarannik (21) Ratas ja Mikser: idapartnerlus pole laienemispoliitika Christian Lindner - Saksamaa poliitkaosesse kukutanud liberaal Arvamus Postimees 1995. aastal: kallis viiul ununes auto katusele ja kadus Mihhail Lotman: lihtne riik (49) Eero Epner: meie ja riik (22) Juhtkiri: õppetund, mis tuli Albaaniast (1) Marti Aavik: vandenõu viina ja õllega (2) Daniel James Colli veste: miks ma siin olen? (10) EKI keelekool: riik ja rikkus Kultuur Daniel James Colli veste: miks ma siin olen? (10) Eero Epner: meie ja riik (22) EKI keelekool: riik ja rikkus Sport Mart Soidro: kui vaim on väeti, kas keha on terve? Äkki lõppeb jõud õlgade juures ära? (2) Mart Seim on kõva, konkurendid ülikõvad Iisrael sai USA toel Eestist jagu (1) Tarbija Must reede on haaranud ka Eesti (1) Kuidas erineb vinguandur suitsuandurist? (1) AK Mitu luuletust mahub vabariigi juubelisse? Vikerkaar loeb. Uus vana Eesti ajalugu Väärikas kingitus vabariigi sünnipäevaks Lydia Koidula igavene taastulek (3) Üks karikatuur võib öelda rohkem kui sada uudist (3) Matti Maasikas: ametnik – riigi juht, kaval kammerhärra või tölp sulane? (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: kaitseväe hea maine nimel (1) Andres Adamson: Maanõukogu suveräänsuskuulutusest iseseisvusdeklaratsioonini (2) Arter VIDEO: Hei, maakas, sa oled moes! Elina Reinold: kõike, mis kirja pandud, ei saa võtta tõe pähe Neljarattaline versus neljajalgne ehk Kuidas Newton Nissanit katsetas Justin Petrone: november nagu unenägu (1) Juudi köögi noodid Matkaja raske elu läheb tasapisi kergemaks Kanepi ja Kontaveit - kütkestav kahevõitlus Estraadilauljast hotellihaldjaks Moskva talent tuli uude koju. Eestisse Kaks head põhjust: Volkswagen T-Roc ja Polo sihivad oma klassi tippu VIDEO: Topeltlõug? Dogipõsed? Näovõimlemine pühib need minema Katastroof koidab! Kas tõesti? (3) Filmiarvustus "Mõrv Idaekspressis": kaks pinevat tundi mõrvarongis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Soidro: kui vaim on väeti, kas keha on terve? Äkki lõppeb jõud õlgade juures ära?

3 min lugemist
Eesti spordikuulsused väärtustavad pea üksmeelselt haridust. Ka need, kel endal see olude sunnil pooleli jäi. FOTO: Marko Saarm/Sakala

Kolm kuud tagasi kirjutas eesti spordiajakirjanduse au, mõistus ja südametunnistus Peep Pahv, et õppimine pole ilmtingimata vajalik, seda eriti sportlaste puhul. Et «ülikoolile elukooli eelistamist ei pea võtma laiskusena. Pigem praktilise tegutsemisena». (EPL, 18.08.2017). Ja jätkas: «Tühjade valikute tegemise vältimiseks oleks mõistlik pidada gümnaasiumi ja ülikooli vahel aastane paus. Tegelikult võiks see suisa kohustuslik olla.» Vähe sellest! Ka gümnaasiumis käimine võib ajaraiskamiseks ja tegeliku karjääri piduriks osutuda.

Tellijale Tellijale

See lugu lõi mind sõna otseses mõttes pahviks. Jäin ootama elavat diskussiooni. Aga tutkit! Isegi spordiametnikud istusid nagu kuldid rukkis ega kõssanud sellise mõtteavalduse peale midagi. Kaks võimalust: kas oldi öelduga nõus või tundus kõrghariduseta Pahvi seisukohavõtt nende arvates sedavõrd tundlikku teemat lahates sõge.

Väike vahelepõige. Kui ma 2011. aasta märtsis oma suurele eeskujule teada andsin, et kavatsen kirjutada raamatut Priit Tomsonist, kiitis Aleksei Tammiste valiku heaks: «Lõpuks ometi saad kirjutada intelligentsest inimesest.» Võib-olla oli Tamma oma hinnangutes minu varasemate raamatukangelaste suhtes liiga karm, vähemasti enda osas, aga oma meeskonnakaaslase iseloomustamisega tabas ta naelapea pihta – targast ja haritud inimesest oli lausa lust raamatut kirjutada!

24.11.2017 27.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto