Postimees 1995. aastal: kallis viiul ununes auto katusele ja kadus

Stradivariuse viiul FOTO: SCANPIX

Tallinnas Eesti muusikaakadeemias töötav muusik asetas neljapäeva hommikul koduõuel autouksi avades hinnalise viiuli auto katusele ning unustaski pilli sinna. Sõidu ajal pudenes kandilises punase nailoniga kaetud kastis olnud viiul juhi märkamata katuselt. Hilisem otsimine oli tulutu.

«Tema auto signalisatsioon nõuab kiiret sisenemist ja käivitamist,» selgitas 31-aastase meesmuusiku kolleeg Postimehele. «Talve aeg, küllap olid külmal mootoril suuremad pöörded. Ei kuulnud, kui pill lumme kukkus,» oletas kolleeg.

Tallinna politsei pressiesindaja Vladimir Kuzovkov täpsustas, et kõik juhtus neljapäeva hommikul 9.15 ja 9.30 vahel Pronksi 10 maja läheduses. Muusik väitnud politseile, et 18. sajandist pärit instrument maksab miljon krooni.

Tallinna filharmoonia direktor Tarmo Leinatamm pidas vähetõenäoliseks, et Eestis on nii kalleid viiuleid. «Siis see peab küll stradivaarius olema,» ütles ta BNSile.

ETA teatel on kadunud viiul pealtpoolt tumepunane, muusikariista küljed ja põhi on pruunid. Sõrmlaud, nupud ja lõuahoidja on mustast puust. Poogna number on K 018 (Grimmberlin).

Politsei soovitab inimestel hakata ennast võõrutama kombest asetada asju autode katusele.

25.11.1995

24.11.2017 27.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto