Karude peod ühekorraga

Aron sünnipäevaliste ootel. FOTO: Inari Leiman

Homme peetakse loomaaias jääkarude sünnipäeva: jääkarupoeg Aron saab just sel päeval aastaseks, reedel aga sai 16-aastaseks jääkaruisa Nord ja nelja-aastaseks jääkarutüdruk Nora. Vaid jääkaruema Friida on sündinud detsembris, kuid sünnipäevapeost saab osa temagi.

Tellijale Tellijale

Loomaaia põhjavärava lähedal asuvasse jääkarumaailma on sünnipäevakülalised oodatud juba kell 10, mil antakse üle esimesed kingitused. Kell 12 jätkub pidu vana karumaja juures ja kell 14 tasub taas koguneda jääkarumaailma. Jääkarudest kõnelevad Aleksei Turovski ja Anne Saluneem, avatud on jääkarude ja jõuluehete meisterdamise töötuba.

Käesolev nädal on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks, sestap saab keskkonnahariduskeskuses algusega kell 15 kaltsuvaipa kuduma õppida. Jääkarude loodusliku elukeskkonna säilimise tagamiseks on kliima soojenemise pidurdamise ja toksiliste saasteainete arktilisse ökosüsteemi sattumise piiramise kõrval väga oluline ka jäätmetekke vähendamine. Nii et kel kodus kasutamata riidejääke, tasub need ühes võtta ning loomaaias neist kenad ümmargused istumisalused valmis kududa.

24.11.2017 27.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto