Sisukord
Arvamus
Postimees
21.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (4) Eesti Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (2) Lavly Perling reformib Ukraina prokuratuuri (3) Kliimamuutus sunnib metsatüli lõpetama Kaitseväest ajapikendust saanud noor: seni on enesetappu takistanud relva puudumine (45) Majandus Sealt tulevad maailma suurimad teemandid (2) Tere alustas Kruuda tehtud võlgade maksmist Helme ennustab Euroopas raskeid eelarvekõnelusi Välismaa Taani annab Misāne Lätile välja (1) Saksa radikaal mõrvas kümme inimest GRU võis korraldada keemiarünnaku ka Sofias Rootsi parlamendi spiiker: meie demokraatiale tehti stressitaluvustest Arvamus Juhtkiri: mida teha kroonijuveelidega? (2) Herman Kelomees: linnainimeste maaelu (1) Martin Mölder: erakondliku eelistuseta valijaist (2) Riina Solman: sõltuvusest peab olema väljapääs (7) Ene-Margit Tiit: Kapatoobri kooli lugu (4) Meie Eesti Aleksei Lotman: metsamajandus kestlikuks – kiiresti! (1) Anu Aug: riigimetsas toimuva üle otsustamine vajab selgeid reegleid (1) Lauri Laanisto: tükeldamise tundlik teadus Kultuur Lelulugu Eesti moodi ehk mida arvata «Sipsikust»? (3) Sport Nurgeri elu Hispaanias: võib-olla ongi parem, et alati treenerist aru ei saa Eesti jõudis MMil paarissegateatesõidus esitosinasse Kontaveidi teekond lõppes veerandfinaalis Tallinn Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (2) Tartu Tormituuled uhtusid Peipsi randa tapva taime (8) Ringkonnakohus jättis Martin Halliku hiigelhüvitiseta (2) Ulila rahvas soovib kõnniteed kiiremini kui võimalik (1) Tartlased tähistavad vabariigi aastapäeva mitu päeva Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kalle Muuli: Taavi Minniku viimased päevad

2 min lugemist
Kalle Muuli FOTO: Jaanus Lensment

IRLi poliitiku Kalle Muuli vastukaja ajakirjanik Taavi Minniku kommentaarile «IRLi viimased päevad» (PM 23.11).

Lugedes Postimehest Taavi Minniku teksti «IRLi viimased päevad», mõtlesin esimese hooga, et on juhtunud tööõnnetus ja kogemata kombel on trükki pääsenud mõni toimetusesisese tigeda naljana või muidu paroodiana mõeldud tekst. Muidu ei saaks ju võimalik olla, et nii pikkade traditsioonidega ajalehe poliitikakommentaator ei suuda meenutada kõige lihtsamaid fakte ja ajab nagu pudru ja kapsad segi isegi omaenda väljamõeldised.

Kas niisugused kirjatükid ikka kaunistavad Eesti vanima ajalehe arvamuskülge? Sisuliselt nimetab Minnik ju poolearuliseks ka suurt osa Postimehe lugejaid, sest eks Postimeest loe ka paljud Res Publica ja EKRE valijad.

Minnik väidab, et kunagised Res Publica valijad – ikka see «poolearuline pööbel» – on asunud toetama EKREt, mistõttu IRLi reiting on «viimastel aastatel põrandaliistust madalamale kukkunud».

Ma kahjuks ei tunne sellist sotsioloogilist mõõtühikut nagu põrandaliist ega tea, millistes arvamusküsitlustes seda on kasutatud, aga fakt on see, et IRLi toetus pole Kantar Emori andmeil võrreldes möödunud aasta detsembriga langenud ja on viimastel kuudel hoopis tõusnud.

Fakt on ka see, et kohalikel valimistel tänavu oktoobris sai IRL üle Eesti märksa rohkem valijate hääli kui EKRE, kuhu Minniku väite kohaselt olevat IRLi valijad üle jooksnud. Viimaste arvamusuuringute järgi on IRLi toetus kaheksa protsendi kandis ja kui seda nimetada madalamaks kui põrandaliist, siis kuhu paigutada näiteks Vabaerakond, mille toetus on kaks korda väiksem ehk kõigest neli protsenti? [Turu-uuringute ASi andmetel; Kantar Emori uuringu järgi toetab IRLi 7 ja Vabaerakonda 5 protsenti – toim.]

Lugeda sellise tasemega kirjatööd Postimehe arvamusküljelt, mida ma ka ise olen aastaid toimetanud, on valus ja masendav. Põhimõtteliselt ei erine see millegi poolest nendest tekstidest, mida «poolearuline pööbel» igal õhtul lugematul arvul oma Facebooki seinal avaldab.

Seotud lood
20.02.2020 21.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto