Sisukord
Arvamus
Postimees
27.11.2017
Eesti Keskerakond Ivanovat ei vaja? Vale puha! (1) Läti ekspert: Baltimaid nähakse ühtse sõjalise blokina Kohtla-Järvel auditeeritakse kolme pragudega maja Vahendaja hirmutab ehitajaid kättemaksuga Ukrainas (2) India kohus teeb laevakaitsjate süüasjas otsuse Saku suurhallist saab hiiglaslik parlamendisaal Majandus RMK valis tuulepargivaidluses poole (2) Uus aasta toob dividendide topeltmaksustamise (16) Tesla ehitas Austraaliasse maailma suurima aku Välismaa Beebibuum ei lahenda Läti probleeme (4) Briti integratsiooniekspert: suurima tõenäosusega ei oska inglise keelt poolakad Steinmeier viskas Merkelile päästerõnga (1) Arvamus Arved Breidaks: turu nähtamatu käsi on käega löönud (3) Juhtkiri: Ivanova ja Ratase must kast (1) Aare Tark: ühisrahastu tiksuv pomm ahvatleb riiki üle reguleerima (1) Mailis Repsi vastukaja: kui hinne sõltub tehtud töö asemel hindajast (14) Kalle Muuli: Taavi Minniku viimased päevad (1) Postimees 1938. aastal: Keres endiselt esikohal Philippe Jourdan: miks paavst Franciscus tuleb Eestisse? Hans Alla: häiritud inimene (14) Kultuur PÖFF Shorts: kuidas lasta lahti lapsepõlvest? Hugh Bonneville: me kõik oleme end võõrana tundnud Eesti metsosopran laulab Oscari-võitja lavastuses Kolm naist ihkavad lämmile maale (1) Sport Võidud Austriale ja Norrale, Eesti alustas MK-sarja tagasihoidlikult Petuhhov nimetas Harveyt räpaseks seaks Võitis Sloveenia veteran, Nõmmele 39. koht Sokk: mõtlen väga tihti, miks meil selliseid noori ei tule nagu naabritel Ilvese mootor lubas rohkem kui lihased Okeaania koloriitne jalgpall karastas Eesti koondislasi Peatreener Jaanus Teppan: suusatajad väärivad kiitust Teadus Avastus: pikne põhjustab tuumareaktsioone ja paiskab õhku antiainet (1) Tartu Soojakutesse surutud kooliperele koidab Kõrvekülas lootuskiir Heljo Pikhof: maksureformis jääb enamik pensionäre võitjate poolele (13) Mari Kalkun teeb muusikat meelega ja keelega Anne-Lia Kivari: väärikas ajalugu ja tulevikurajad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kalle Muuli: Taavi Minniku viimased päevad

2 min lugemist
Kalle Muuli FOTO: Jaanus Lensment

IRLi poliitiku Kalle Muuli vastukaja ajakirjanik Taavi Minniku kommentaarile «IRLi viimased päevad» (PM 23.11).

Lugedes Postimehest Taavi Minniku teksti «IRLi viimased päevad», mõtlesin esimese hooga, et on juhtunud tööõnnetus ja kogemata kombel on trükki pääsenud mõni toimetusesisese tigeda naljana või muidu paroodiana mõeldud tekst. Muidu ei saaks ju võimalik olla, et nii pikkade traditsioonidega ajalehe poliitikakommentaator ei suuda meenutada kõige lihtsamaid fakte ja ajab nagu pudru ja kapsad segi isegi omaenda väljamõeldised.

Kas niisugused kirjatükid ikka kaunistavad Eesti vanima ajalehe arvamuskülge? Sisuliselt nimetab Minnik ju poolearuliseks ka suurt osa Postimehe lugejaid, sest eks Postimeest loe ka paljud Res Publica ja EKRE valijad.

Minnik väidab, et kunagised Res Publica valijad – ikka see «poolearuline pööbel» – on asunud toetama EKREt, mistõttu IRLi reiting on «viimastel aastatel põrandaliistust madalamale kukkunud».

Ma kahjuks ei tunne sellist sotsioloogilist mõõtühikut nagu põrandaliist ega tea, millistes arvamusküsitlustes seda on kasutatud, aga fakt on see, et IRLi toetus pole Kantar Emori andmeil võrreldes möödunud aasta detsembriga langenud ja on viimastel kuudel hoopis tõusnud.

Fakt on ka see, et kohalikel valimistel tänavu oktoobris sai IRL üle Eesti märksa rohkem valijate hääli kui EKRE, kuhu Minniku väite kohaselt olevat IRLi valijad üle jooksnud. Viimaste arvamusuuringute järgi on IRLi toetus kaheksa protsendi kandis ja kui seda nimetada madalamaks kui põrandaliist, siis kuhu paigutada näiteks Vabaerakond, mille toetus on kaks korda väiksem ehk kõigest neli protsenti? [Turu-uuringute ASi andmetel; Kantar Emori uuringu järgi toetab IRLi 7 ja Vabaerakonda 5 protsenti – toim.]

Lugeda sellise tasemega kirjatööd Postimehe arvamusküljelt, mida ma ka ise olen aastaid toimetanud, on valus ja masendav. Põhimõtteliselt ei erine see millegi poolest nendest tekstidest, mida «poolearuline pööbel» igal õhtul lugematul arvul oma Facebooki seinal avaldab.

Seotud lood
25.11.2017 28.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto