Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
27.11.2017
Eesti Keskerakond Ivanovat ei vaja? Vale puha! (1) Läti ekspert: Baltimaid nähakse ühtse sõjalise blokina Kohtla-Järvel auditeeritakse kolme pragudega maja Vahendaja hirmutab ehitajaid kättemaksuga Ukrainas (2) India kohus teeb laevakaitsjate süüasjas otsuse Saku suurhallist saab hiiglaslik parlamendisaal Majandus RMK valis tuulepargivaidluses poole (2) Uus aasta toob dividendide topeltmaksustamise (16) Tesla ehitas Austraaliasse maailma suurima aku Välismaa Beebibuum ei lahenda Läti probleeme (4) Briti integratsiooniekspert: suurima tõenäosusega ei oska inglise keelt poolakad Steinmeier viskas Merkelile päästerõnga (1) Arvamus Arved Breidaks: turu nähtamatu käsi on käega löönud (3) Juhtkiri: Ivanova ja Ratase must kast (1) Aare Tark: ühisrahastu tiksuv pomm ahvatleb riiki üle reguleerima (1) Mailis Repsi vastukaja: kui hinne sõltub tehtud töö asemel hindajast (14) Kalle Muuli: Taavi Minniku viimased päevad (1) Postimees 1938. aastal: Keres endiselt esikohal Philippe Jourdan: miks paavst Franciscus tuleb Eestisse? Hans Alla: häiritud inimene (14) Kultuur PÖFF Shorts: kuidas lasta lahti lapsepõlvest? Hugh Bonneville: me kõik oleme end võõrana tundnud Eesti metsosopran laulab Oscari-võitja lavastuses Kolm naist ihkavad lämmile maale (1) Sport Võidud Austriale ja Norrale, Eesti alustas MK-sarja tagasihoidlikult Petuhhov nimetas Harveyt räpaseks seaks Võitis Sloveenia veteran, Nõmmele 39. koht Sokk: mõtlen väga tihti, miks meil selliseid noori ei tule nagu naabritel Ilvese mootor lubas rohkem kui lihased Okeaania koloriitne jalgpall karastas Eesti koondislasi Peatreener Jaanus Teppan: suusatajad väärivad kiitust Teadus Avastus: pikne põhjustab tuumareaktsioone ja paiskab õhku antiainet (1) Tartu Soojakutesse surutud kooliperele koidab Kõrvekülas lootuskiir Heljo Pikhof: maksureformis jääb enamik pensionäre võitjate poolele (13) Mari Kalkun teeb muusikat meelega ja keelega Anne-Lia Kivari: väärikas ajalugu ja tulevikurajad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soojakutesse surutud kooliperele koidab Kõrvekülas lootuskiir

2 min lugemist
Kui Tartu vallas head tahet jagub, hakkab Kõrveküla põhikooli laienduse ehitamine tuleval suvel. Kuni see aga valmis pole, peavad paljud lapsed koolipinki nühkima soojakutes. FOTO: Margus Ansu

Tartu külje all asuv Tartu vald on hinnatud elukoht ning nii kasvab jõudsalt ka laste hulk, kes sealses Kõrveküla põhikoolis õpivad. Lapsi on lausa nii palju, et ruumipuuduse tõttu peavad paljud juntsud tarkust nõutama kooli juurde toodud ehitusmoodulites.

Soojakute paigaldamist alustati nelja aasta eest ning nüüd on neid kooli ümbruses juba tuhat ruutmeetrit. Koolimaja juurdeehitise vajadus sedastati kahe aasta eest, kuid tegudeni jõutud ei ole.

Kui Tartu Postimees probleemist kahe kuu eest kirjutas, ei soovinud toonane Tartu vallavanem Aivar Soop haldusreformile ja ees seisvatele valimistele viidates teemat põhjalikumalt kommenteerida. 

Ent nüüd, kus uus vallavolikogu on valitud, võttis kooli hoolekogu küsimuse jõuliselt üles ning koostas pöördumise, milles soovitakse, et vald annaks selgelt teada, millised on tulevikuplaanid ja tähtajad seoses kooli laiendamisega.

Väga kitsas

Pöördumises juhitakse tähelepanu, et viimase kümne aastaga on õpilaste arv kasvanud 2,5 korda, küündides 379 õpilaseni, ning rõhutatakse, et moodulid on ajutine lahendus. Koolis on arvestuslikult puudu 12–16 klassiruumi. Väga kitsas on sööklas, samuti riidehoidudes. Lastel pole vahetundides kohta, kus liikuda.

Hoolekogu ettepanekul võiks kooli suuremaks ehitada järgu kaupa, alustades söökla laiendamise ning kolmekorruselise juurdeehitisega. Staadioni, parkla ja spordihoone kallale võiks asuda teises järgus.

Raha kõrval on veelgi olulisem see, et kõigil jaguks head tahet, rõhutas Tartu vallavolikogu esimees Üllar Loks.

Tartu vallavolikogu esimees Üllar Loks ütles, et pöördumine saadi kätte volikogu erakorralise istungi päeval. Loks tõdes, et asjalood ongi sellised, nagu hoolekogu välja tõi, ning kooli juurdeehitise kiire käsilevõtmise vajadust mõistavad kõik volikogu liikmed. «Kui sellega kohe ei tegele, muutub nendel pindadel kooli pidada ülikeeruliseks,» nentis Loks. 

Järgnevatel kuudel loodetakse jõuda projekteerimise ja hangetega sinnamaale, et tuleval suvel saaks ehitama hakata. «Kõigi asjadega tuleb toimetada nii kiiresti kui võimalik, sest ehitamine võtab ka aega ja juba praegu on teada, et järgmisel aastal suureneb õpilaste arv veelgi,» tõdes Loks.

Järkude kaupa 

Ka volikogu arvab, et ehitada tuleks järkude viisi. Esmalt tuleks käsile võtta õppehoone juurdeehitis ning võimalik, et see tehakse kahes osas. 

Kõigepealt ehitataks valmis praeguse parkla kohale tulev osa, seejärel moodulite asemele tulev osa. Spordihoone võetaks käsile õppehoone valmimise järel.

Kõrveküla kooli laiendamiseks peab Tartu vald võtma laenu. Üllar Loks rõhutas, et raha kõrval veelgi olulisem on see, et kõigil jaguks head tahet. Praegu tundub, et see tahe on olemas, kinnitas Loks.

Volikogu pole hoolekogule veel ametlikku vastust saatnud. Eeloleval neljapäeval koguneb volikogu taas erakorralisele istungile ning tõenäoliselt arutatakse teemat sealgi. 

Seotud lood
25.11.2017 28.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto