Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.11.2017
Eesti Aasta kodaniku tiitli pälvis Rasmus Rask Metsast saab veel ämbrite kaupa seeni Laevakaitsjate lähedased ei julge hõisata Teehooldajate kinnitusel on võimatu libedust prognoosida Välismaa AJA PEEGEL. Vene spioon, kelle tööd ei peatanud ka trellid KOHALIK VAADE. Poola valitsus teeb uue katse justiitssüsteemi muuta Berliini jõuluturg avati terrorihirmust hoolimata külastajatele Bali vulkaanihoiatus tõsteti kõrgeimale tasemele Arvamus Lugeja kiri: Ratase valitsus päästab eestimaalased vaesusest (39) Tõnis Oja: väärakas tulumaksusüsteem ehk Mis ministril viga praalida (30) Lugeja Taavi Aasale: kes kaitseks lasnamäelase huve? (2) Mihkel Mutt: eliit ja rahvas – nagu meri ja tuul (19) Janar Ala: kuidas hipid kohtusid fašistiga Juhtkiri: laevakaitsjad jõuluks koju? (2) Postimees 1929. aastal: vali mind, saad uued pastlad! Arnold Rutto: ärgem surugem Abhaasia eestlasi Venemaa kodanikeks (11) Kultuur Kontsert ootushorisondi kõrgusel Vahel veab. Ka muusikasõbral. (1) Sport Nurmsalu: Kristjan Ilves on kõva mees, et sama kaugele hüppab kui langevarjurid Kelly Sildaru viibib taastusravil Austria tippkeskuses Legendid asuvad Pärnu JK-d oma käe järgi vormima Eesti võttis ühtsusega ilusa võidu Venno: naiste võrkpalli käiakse Türgis tänu napile riietusele rohkesti vaatamas MK-sarja valitseja sai võidumaitse suhu Nuustakul Tartu Kuulutused, 28. november 2017 Eestis haruldane merelind tiirutas sisemaal Lubatud kiirrongipeatust tuleb Tabivere rahval veel oodata Mahlatööstus tahab mahetoodetega välisturule pressida Muusikakooli helistuudio üle tunneks uhkust professionaalidki Tiia Teppan: keegi ei tohi jääda abita (1) Hobiküpsetajatest Tartu naised pürgivad parimaks pagariks Läti kunstnikule pakkus inspiratsiooni bussisõit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja Taavi Aasale: kes kaitseks lasnamäelase huve?

1 min lugemist
Reidi tee animatsioon FOTO: Kuvatõmmis videost

Rekad tuleb linnast välja saada, kirjutab filmimees Enn Säde.

Mis imelik aeg – ka rohelised «puuembajad» rõhuvad Reidi teest rääkides üksnes puudele. Inimesed jäävad kuhugi tahapoole. Ja vastne linnapea ütleb, et teed ei saa kitsamaks teha, sest liiklus sadamast ei poe siis piisavalt kiiresti läbi.

Tulge ometi ükskord lauluväljaku tõusule vanale Narva maanteele või veelgi parem – Smuuli teele, kus mõni päev tagasi loendasin ühekorraga kuus suurt rekat mäest alla tuiskavat. Ju siis jäid laevale hiljaks. Ja seda üle 100 000 elanikuga linnaosas! Röögatu transiitliiklustänav, mõnikord ka rekade öiste peatuste paik (Maxima poe ees). Reidi ei muuda ju midagi, üksnes tõestab niigi teada fakti – mida laiem tänav, seda suurem liiklus.

Kui mõni aeg tagasi esines teles keegi laevastiku esindaja ja rääkis Muuga sadamasse loodud kaubavedude suurendamisest, vist suisa uue kaubalaeva käikuandmisest, oli kohe järgnenud linnapea (siis veel asetäitja) Taavi Aasa keskerakondlikult irooniline kommentaar – ah, see on vaid kümnendik linna sadamat läbivast kaubavoost.

Tule taevas appi – just sellele peaks linnavalitsus rõhuma, et rekad linnast, ka Reidi teelt, välja saada!  Reisisadam peaks jääma reisisadamaks, seda enam, et Muuga sadamasse on investeeritud tõenäoliselt hiigelsummad. Aga Aas: «…kuidas on kaitstud sadama huvid, sest sadamat läbib üha rohkem autosid.» (PM 25.11)

Kuidas on kaitstud lasnamäelase huvid, see ei näikse linnapead enam huvitavat.

Enn Säde, lasnamäelane

Seotud lood
27.11.2017 29.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto