Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.11.2017
Eesti Aasta kodaniku tiitli pälvis Rasmus Rask Metsast saab veel ämbrite kaupa seeni Laevakaitsjate lähedased ei julge hõisata Teehooldajate kinnitusel on võimatu libedust prognoosida Välismaa AJA PEEGEL. Vene spioon, kelle tööd ei peatanud ka trellid KOHALIK VAADE. Poola valitsus teeb uue katse justiitssüsteemi muuta Berliini jõuluturg avati terrorihirmust hoolimata külastajatele Bali vulkaanihoiatus tõsteti kõrgeimale tasemele Arvamus Lugeja kiri: Ratase valitsus päästab eestimaalased vaesusest (39) Tõnis Oja: väärakas tulumaksusüsteem ehk Mis ministril viga praalida (30) Lugeja Taavi Aasale: kes kaitseks lasnamäelase huve? (2) Mihkel Mutt: eliit ja rahvas – nagu meri ja tuul (19) Janar Ala: kuidas hipid kohtusid fašistiga Juhtkiri: laevakaitsjad jõuluks koju? (2) Postimees 1929. aastal: vali mind, saad uued pastlad! Arnold Rutto: ärgem surugem Abhaasia eestlasi Venemaa kodanikeks (11) Kultuur Kontsert ootushorisondi kõrgusel Vahel veab. Ka muusikasõbral. (1) Sport Nurmsalu: Kristjan Ilves on kõva mees, et sama kaugele hüppab kui langevarjurid Kelly Sildaru viibib taastusravil Austria tippkeskuses Legendid asuvad Pärnu JK-d oma käe järgi vormima Eesti võttis ühtsusega ilusa võidu Venno: naiste võrkpalli käiakse Türgis tänu napile riietusele rohkesti vaatamas MK-sarja valitseja sai võidumaitse suhu Nuustakul Tartu Kuulutused, 28. november 2017 Eestis haruldane merelind tiirutas sisemaal Lubatud kiirrongipeatust tuleb Tabivere rahval veel oodata Mahlatööstus tahab mahetoodetega välisturule pressida Muusikakooli helistuudio üle tunneks uhkust professionaalidki Tiia Teppan: keegi ei tohi jääda abita (1) Hobiküpsetajatest Tartu naised pürgivad parimaks pagariks Läti kunstnikule pakkus inspiratsiooni bussisõit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kiri: Ratase valitsus päästab eestimaalased vaesusest

1 min lugemist
Jüri Ratase valitsus aasta eest ametisse astumas. FOTO: Teet Malsroos/Õhtuleht

Jüri Ratas on valitsusjuhina paremat tööd teinud kui tema eelkäijad, leiab lugeja Kalju Jõenurm.

Viimasel ajal on Postimehes palju kritiseeritud vabariigi valitsust. Siin mõned näited: «Ideelised käpardid», «Istu, Jüri, mitterahuldav», «Sihitu poliitika» jne. Andrus Karnau näiteks teab, et Eestis ei ole kunagi varem olnud nii, et inimese maksukoormus oleks sõltunud tema sissetuleku suurusest («Sihitu poliitika», PM 24.11).

On ikka olnud küll! 1992–1993 kehtis Eestis üksikisiku astmeline tulumaks, kus kõige suurem maksumäär oli 33 protsenti. Endise maksuametnikuna võin kinnitada, et ühiskonnas mingit segadust see ei tekitanud, oma ülesannetega said kenasti hakkama nii raamatupidajad, maksumaksjad kui ka maksuametnikud. Ka ajakirjanikud olid asja endale selgeks teinud.

Ratase valitsuse maksupoliitika on kindla sihiga: parandada nende 500 000 eesti elaniku elujärge, kes elavad vaesuse piiril, aidata järjele meie põllumajandus, parandada arstiabi kättesaadavust. Lahendada jõudu mööda kõige põletavamad probleemid, mis eelmistel valitsustel olid lahendamata jäänud.

Et käesolev valitsus maksupoliitika kujundamisel kuulab ära ja võtab vajadusel ka arvesse opositsiooni ja ühiskonna arvamusi ja ettepanekuid, ei tee veel neist ideelisi käpardeid, nagu arvab Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar.

Kalju Jõenurm, parteitu

Seotud lood
27.11.2017 29.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto