Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
28.11.2017
Eesti Aasta kodaniku tiitli pälvis Rasmus Rask Metsast saab veel ämbrite kaupa seeni Laevakaitsjate lähedased ei julge hõisata Teehooldajate kinnitusel on võimatu libedust prognoosida Välismaa AJA PEEGEL. Vene spioon, kelle tööd ei peatanud ka trellid KOHALIK VAADE. Poola valitsus teeb uue katse justiitssüsteemi muuta Berliini jõuluturg avati terrorihirmust hoolimata külastajatele Bali vulkaanihoiatus tõsteti kõrgeimale tasemele Arvamus Lugeja kiri: Ratase valitsus päästab eestimaalased vaesusest (39) Tõnis Oja: väärakas tulumaksusüsteem ehk Mis ministril viga praalida (30) Lugeja Taavi Aasale: kes kaitseks lasnamäelase huve? (2) Mihkel Mutt: eliit ja rahvas – nagu meri ja tuul (19) Janar Ala: kuidas hipid kohtusid fašistiga Juhtkiri: laevakaitsjad jõuluks koju? (2) Postimees 1929. aastal: vali mind, saad uued pastlad! Arnold Rutto: ärgem surugem Abhaasia eestlasi Venemaa kodanikeks (11) Kultuur Kontsert ootushorisondi kõrgusel Vahel veab. Ka muusikasõbral. (1) Sport Nurmsalu: Kristjan Ilves on kõva mees, et sama kaugele hüppab kui langevarjurid Kelly Sildaru viibib taastusravil Austria tippkeskuses Legendid asuvad Pärnu JK-d oma käe järgi vormima Eesti võttis ühtsusega ilusa võidu Venno: naiste võrkpalli käiakse Türgis tänu napile riietusele rohkesti vaatamas MK-sarja valitseja sai võidumaitse suhu Nuustakul Tartu Kuulutused, 28. november 2017 Eestis haruldane merelind tiirutas sisemaal Lubatud kiirrongipeatust tuleb Tabivere rahval veel oodata Mahlatööstus tahab mahetoodetega välisturule pressida Muusikakooli helistuudio üle tunneks uhkust professionaalidki Tiia Teppan: keegi ei tohi jääda abita (1) Hobiküpsetajatest Tartu naised pürgivad parimaks pagariks Läti kunstnikule pakkus inspiratsiooni bussisõit Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Poola valitsus teeb uue katse justiitssüsteemi muuta

2 min lugemist
Jarosław Kaczyński lugemas läinud nädalal parlamendiistungi ajal kassiatlast. FOTO: AGENCJA GAZETA/Reuters/Scanpix

Kui president Andrzej Duda pani juulis veto kahele kolmest seaduseelnõust, mis pidid muutma Poola justiitssüsteemi, üllatas riigipea nii presidendipalee ees meelt avaldanud rahvahulki kui ka oma endisi erakonnakaaslasi Õiguse ja Õigluse (PiS) parteist.

Tellijale Tellijale

Duda lubas ülemkohtu ja riikliku õiguskomisjoni (KRS) reformimiseks esitada oma seaduseelnõud. Riigipea tuli oma ettepanekutega välja juba septembri lõpus.

Vetot kasutades ei blokeerinud Duda üksnes PiSi plaani reformida justiitssüsteemi ning vahetada ülemkohtu ja KRSi praegused liikmed välja oma kandidaatide vastu, vaid saavutas endale presidendina rohkem poliitilist iseseisvust.

27.11.2017 29.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto