Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
28.11.2017
Eesti Aasta kodaniku tiitli pälvis Rasmus Rask Metsast saab veel ämbrite kaupa seeni Laevakaitsjate lähedased ei julge hõisata Teehooldajate kinnitusel on võimatu libedust prognoosida Välismaa AJA PEEGEL. Vene spioon, kelle tööd ei peatanud ka trellid KOHALIK VAADE. Poola valitsus teeb uue katse justiitssüsteemi muuta Berliini jõuluturg avati terrorihirmust hoolimata külastajatele Bali vulkaanihoiatus tõsteti kõrgeimale tasemele Arvamus Lugeja kiri: Ratase valitsus päästab eestimaalased vaesusest (39) Tõnis Oja: väärakas tulumaksusüsteem ehk Mis ministril viga praalida (30) Lugeja Taavi Aasale: kes kaitseks lasnamäelase huve? (2) Mihkel Mutt: eliit ja rahvas – nagu meri ja tuul (19) Janar Ala: kuidas hipid kohtusid fašistiga Juhtkiri: laevakaitsjad jõuluks koju? (2) Postimees 1929. aastal: vali mind, saad uued pastlad! Arnold Rutto: ärgem surugem Abhaasia eestlasi Venemaa kodanikeks (11) Kultuur Kontsert ootushorisondi kõrgusel Vahel veab. Ka muusikasõbral. (1) Sport Nurmsalu: Kristjan Ilves on kõva mees, et sama kaugele hüppab kui langevarjurid Kelly Sildaru viibib taastusravil Austria tippkeskuses Legendid asuvad Pärnu JK-d oma käe järgi vormima Eesti võttis ühtsusega ilusa võidu Venno: naiste võrkpalli käiakse Türgis tänu napile riietusele rohkesti vaatamas MK-sarja valitseja sai võidumaitse suhu Nuustakul Tartu Kuulutused, 28. november 2017 Eestis haruldane merelind tiirutas sisemaal Lubatud kiirrongipeatust tuleb Tabivere rahval veel oodata Mahlatööstus tahab mahetoodetega välisturule pressida Muusikakooli helistuudio üle tunneks uhkust professionaalidki Tiia Teppan: keegi ei tohi jääda abita (1) Hobiküpsetajatest Tartu naised pürgivad parimaks pagariks Läti kunstnikule pakkus inspiratsiooni bussisõit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Muusikakooli helistuudio üle tunneks uhkust professionaalidki

2 min lugemist
Tartu II muusikakooli õpilased uudistavad foonika aparatuuri. Aknakesest paistab stuudioruum. FOTO: Kristjan Teedema

Eelmisel nädalal käis Tartu II muusikakoolis vilgas askeldamine, kui viimast lihvi sai kooli uhiuus helistuudio. Reedeks olid kõik vajalikud kaablid ühendatud ning stuudio kuulutati lahtiste uste päevaga pidulikult avatuks.

Annelinnas asuva muusikakooli direktor Aile Parmsoo rääkis, et oma stuudio ehitamise plaane on vaikselt mõlgutatud juba pikemat aega, kuid konkreetsete tegudeni jõuti eelmisel aastal. 

Uus õppekava

Esmalt tuli ette võtta ehitustööd, et muuta tulevased stuudioruumid nii helikindlaks kui võimalik. Kaunase puiesteel asuv hoone, kus kool tegutseb, oli esialgu mõeldud lasteaiaks ning sestap valmistab seinte läbikostmine koolile suurt peavalu.

Parmsoo märkis, et tegelikult mõeldi asi ette võtta väiksemalt ning alustades peeti silmas ennekõike seda, et õpilastel oleks võimalus tegeleda noodigraafikaga, kuid süües isu kasvas ning lõpuks jõutigi välja ajakohase ning kõiki võimalusi pakkuva stuudioni.

Helistuudio ehituseks vajalik raha hangiti mitmest fondist, viimaseks ponnistuseks kirjutati projekt Tartu linnale, kes jagas parajasti huvitegevuse riigiraha innovaatilistele projektidele. Sealt saadi toetust ligi 7700 eurot. Kui palju aga kogu stuudio maksma läks, ei osanud Parmsoo öelda, sest kõik kulud on veel kokku löömata.

Helistuudio võimaluste täielikuks kasutamiseks avab kool uuel aastal helitehnoloogia õppekava. Aile Parmsoo sõnul vajab selle täpne sisu veel paikapanemist, kuid esialgsete plaanide järgi  jaguneb õppekava kolmeks valdkonnaks: kuidas loodud muusikat kirja panna ehk noodigraafika, kuidas salvestada muusikat ehk stuudiotöö ning kuidas helindada kontserti ehk live-helindus. «Alustame väiksema koormusega, et vaadata, kuidas asi toimima hakkab,»  märkis Parmsoo.

Lisaks õppetegevusele kasutatakse stuudiot mõistagi salvestamiseks ning seda teenust hakatakse pakkuma ka neile kollektiividele, kes pole kooliga otseselt seotud. «Kuid see saab toimuda siis, kui koolitöö stuudios on tehtud, see on ikkagi prioriteet,» rõhutas direktor.

Ruumi on lahedalt

Uues stuudios on ruumi nõnda palju, et sinna mahub lahedasti ära kogu bänd või väiksem orkestergi. Sestap võib arvata, et Lõuna-Eesti muusikud hakkavad stuudio ja seal pakutavate võimaluste vastu päris elavat huvi tundma. Seda enam, et stuudio sisustamisel pole hinnaalandust tehtud: sinna on koondatud professionaalsel taseme helitehnika, mille üle võiks uhkust tunda iga muusikakool, rääkis stuudio arendaja Kevin Kangur. Elukutselise helitehnikuna tegutsev Kangur asub ka ise jaanuaris stuudios õpetama.

«Võimalused on siin samasugused nagu igas helistuudios, kuid meil saab tegeleda ka noodigraafikaga, tavastuudiotes seda võimalust üldjuhul pole, seal ainult salvestatakse,» ütles Kangur.

Kui möödunud reedene lahtiste uste päev oli mõeldud ennekõike muusikakooli enda õpilastele, siis laiemale huviliste ringile mõeldes avatakse stuudio uksed 8. detsemb­­ril. 

Uue õppekava võimalustega tutvumiseks on kavas ka näidistunnid.

Seotud lood
27.11.2017 29.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto