Sisukord
Eesti
Tänane leht
28.11.2017
Eesti Aasta kodaniku tiitli pälvis Rasmus Rask Metsast saab veel ämbrite kaupa seeni Laevakaitsjate lähedased ei julge hõisata Teehooldajate kinnitusel on võimatu libedust prognoosida Välismaa AJA PEEGEL. Vene spioon, kelle tööd ei peatanud ka trellid KOHALIK VAADE. Poola valitsus teeb uue katse justiitssüsteemi muuta Berliini jõuluturg avati terrorihirmust hoolimata külastajatele Bali vulkaanihoiatus tõsteti kõrgeimale tasemele Arvamus Lugeja kiri: Ratase valitsus päästab eestimaalased vaesusest (39) Tõnis Oja: väärakas tulumaksusüsteem ehk Mis ministril viga praalida (30) Lugeja Taavi Aasale: kes kaitseks lasnamäelase huve? (2) Mihkel Mutt: eliit ja rahvas – nagu meri ja tuul (19) Janar Ala: kuidas hipid kohtusid fašistiga Juhtkiri: laevakaitsjad jõuluks koju? (2) Postimees 1929. aastal: vali mind, saad uued pastlad! Arnold Rutto: ärgem surugem Abhaasia eestlasi Venemaa kodanikeks (11) Kultuur Kontsert ootushorisondi kõrgusel Vahel veab. Ka muusikasõbral. (1) Sport Nurmsalu: Kristjan Ilves on kõva mees, et sama kaugele hüppab kui langevarjurid Kelly Sildaru viibib taastusravil Austria tippkeskuses Legendid asuvad Pärnu JK-d oma käe järgi vormima Eesti võttis ühtsusega ilusa võidu Venno: naiste võrkpalli käiakse Türgis tänu napile riietusele rohkesti vaatamas MK-sarja valitseja sai võidumaitse suhu Nuustakul Tartu Kuulutused, 28. november 2017 Eestis haruldane merelind tiirutas sisemaal Lubatud kiirrongipeatust tuleb Tabivere rahval veel oodata Mahlatööstus tahab mahetoodetega välisturule pressida Muusikakooli helistuudio üle tunneks uhkust professionaalidki Tiia Teppan: keegi ei tohi jääda abita (1) Hobiküpsetajatest Tartu naised pürgivad parimaks pagariks Läti kunstnikule pakkus inspiratsiooni bussisõit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teehooldajate kinnitusel on võimatu libedust prognoosida

2 min lugemist
Teisipäeva varahommikul muutus Tallinna-Pärnu-Ikla maantee ootamatult libedaks ja Häädemeeste kandis juhtus lühikese aja jooksul kolm liiklusõnnetust. FOTO: Mailiis Ollino

Läinud teisipäeval juhtus Pärnumaal Häädemeeste vallas ootamatult libedaks muutunud maanteel lühikese ajaga kolm liiklusõnnetust, millest kõige traagilisemas hukkus Poola kaubikujuht. Sageli esineva libeduse üle seal kandis on kurtnud paljud liiklejad, kuid teehooldaja sõnul on libeduse teket raske prognoosida ja ennetavalt libedusetõrjet teha ei maksa.

Tellijale Tellijale

Maanteeameti Lääne regiooni hooldevaldkonna juhi Hannes Vaidla ütlust mööda ei ole libedus sada protsenti prognoositav, sest ilma- ja teeolud võivad paikkonniti olla erinevad ja muutlikud. «Seetõttu võib libedust ootamatult esineda lõiguti, näiteks metsavahelistel teelõikudel ning mere- ja rabalähedastel teedel,» selgitas Vaidla.

Pärnumaa teid hooldava Sakala Teed OÜ ja Lääne Teed OÜ Pärnu esindaja Tõnis Pelapson ütles, et ootamatut libedust ei saa prognoosida ja ainus lahendus oleks olenemata prognoosist ja olukorrast teedel teha pidevalt libedustõrjet.

27.11.2017 29.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto