Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
28.11.2017
Eesti Aasta kodaniku tiitli pälvis Rasmus Rask Metsast saab veel ämbrite kaupa seeni Laevakaitsjate lähedased ei julge hõisata Teehooldajate kinnitusel on võimatu libedust prognoosida Välismaa AJA PEEGEL. Vene spioon, kelle tööd ei peatanud ka trellid KOHALIK VAADE. Poola valitsus teeb uue katse justiitssüsteemi muuta Berliini jõuluturg avati terrorihirmust hoolimata külastajatele Bali vulkaanihoiatus tõsteti kõrgeimale tasemele Arvamus Lugeja kiri: Ratase valitsus päästab eestimaalased vaesusest (39) Tõnis Oja: väärakas tulumaksusüsteem ehk Mis ministril viga praalida (30) Lugeja Taavi Aasale: kes kaitseks lasnamäelase huve? (2) Mihkel Mutt: eliit ja rahvas – nagu meri ja tuul (19) Janar Ala: kuidas hipid kohtusid fašistiga Juhtkiri: laevakaitsjad jõuluks koju? (2) Postimees 1929. aastal: vali mind, saad uued pastlad! Arnold Rutto: ärgem surugem Abhaasia eestlasi Venemaa kodanikeks (11) Kultuur Kontsert ootushorisondi kõrgusel Vahel veab. Ka muusikasõbral. (1) Sport Nurmsalu: Kristjan Ilves on kõva mees, et sama kaugele hüppab kui langevarjurid Kelly Sildaru viibib taastusravil Austria tippkeskuses Legendid asuvad Pärnu JK-d oma käe järgi vormima Eesti võttis ühtsusega ilusa võidu Venno: naiste võrkpalli käiakse Türgis tänu napile riietusele rohkesti vaatamas MK-sarja valitseja sai võidumaitse suhu Nuustakul Tartu Kuulutused, 28. november 2017 Eestis haruldane merelind tiirutas sisemaal Lubatud kiirrongipeatust tuleb Tabivere rahval veel oodata Mahlatööstus tahab mahetoodetega välisturule pressida Muusikakooli helistuudio üle tunneks uhkust professionaalidki Tiia Teppan: keegi ei tohi jääda abita (1) Hobiküpsetajatest Tartu naised pürgivad parimaks pagariks Läti kunstnikule pakkus inspiratsiooni bussisõit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Läti kunstnikule pakkus inspiratsiooni bussisõit

1 min lugemist
Kunstnik Ingrīda Ivane avas Tartu ülikooli õppehoones Lossi 3 oma tööde näituse. FOTO: Sille Annuk

Elutee on toonud lätlanna Ingrīda Ivane viimasel ajal üha sagedamini ja pikemaks ajaks Emajõelinna. See aga tähendab pikka bussisõitu Riiast Tartusse ja tagasi. Nendel tundidel on ta tihtipeale visandanud kohti, kus buss veidi peatub, kuid joonistanud on ta ka Tartus, Tallinnas ja Riias jalutades.

Äsja avas ta Tartu ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledži trepigaleriis (Lossi 3) näituse visandeist, millest enamasti on välja kasvanud akvarellid. Ta on kasutanud ka markereid, tinti ja akrüülvärvi.

«Veidi üle kahe aasta tagasi alustasin regulaarset liikumist Tartu ja Riia vahet,» märkis kunstnik. «Vaatasin mitmeid kordi kuus läbi bussiakna samu kohti ja samu maastikke, kuid see ei tundunud kunagi igav. Loodus on alati erinev, sõltuvalt kellaajast ja aastaajast ja inimtegevusest. Olen ikka arvanud, et uute kohtade tundmaõppimine käib väikeste detailide märkamise teel. Enamasti aitab joonistamine mind neid kohti mõista.»

Ingrīda Ivane 25 pildiga näitus on omamoodi päevik, kus ta ei kirjelda oma kogemusi mitte sõnadega, vaid värvide ja joontega.

«Pidev liikumine on andnud ka raamid teoste suurusele: joonistusplokk on piisavalt väike, et alati kotti ära mahtuda,» lisas ta. «Loodan, et saan anda eesti vaatajale võimaluse kogeda Eestit ja selle maastikke läbi lätlase silmade.»

Ingrīda Ivane on õppinud tekstiilikunsti Läti kunstiakadeemias, ent Läti kultuuriakadeemias on ta saanud magistrikraadi kultuuriteooriates. 

Muu töö sekka teeb ta kaasa Läti Joonistusteatri (Zīmējumu teātris) lavastustes. Nendes osaleb näitleja kõrval kunstnikke, aga ka tantsijaid.

Seotud lood
27.11.2017 29.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto