Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
28.11.2017
Eesti Aasta kodaniku tiitli pälvis Rasmus Rask Metsast saab veel ämbrite kaupa seeni Laevakaitsjate lähedased ei julge hõisata Teehooldajate kinnitusel on võimatu libedust prognoosida Välismaa AJA PEEGEL. Vene spioon, kelle tööd ei peatanud ka trellid KOHALIK VAADE. Poola valitsus teeb uue katse justiitssüsteemi muuta Berliini jõuluturg avati terrorihirmust hoolimata külastajatele Bali vulkaanihoiatus tõsteti kõrgeimale tasemele Arvamus Lugeja kiri: Ratase valitsus päästab eestimaalased vaesusest (39) Tõnis Oja: väärakas tulumaksusüsteem ehk Mis ministril viga praalida (30) Lugeja Taavi Aasale: kes kaitseks lasnamäelase huve? (2) Mihkel Mutt: eliit ja rahvas – nagu meri ja tuul (19) Janar Ala: kuidas hipid kohtusid fašistiga Juhtkiri: laevakaitsjad jõuluks koju? (2) Postimees 1929. aastal: vali mind, saad uued pastlad! Arnold Rutto: ärgem surugem Abhaasia eestlasi Venemaa kodanikeks (11) Kultuur Kontsert ootushorisondi kõrgusel Vahel veab. Ka muusikasõbral. (1) Sport Nurmsalu: Kristjan Ilves on kõva mees, et sama kaugele hüppab kui langevarjurid Kelly Sildaru viibib taastusravil Austria tippkeskuses Legendid asuvad Pärnu JK-d oma käe järgi vormima Eesti võttis ühtsusega ilusa võidu Venno: naiste võrkpalli käiakse Türgis tänu napile riietusele rohkesti vaatamas MK-sarja valitseja sai võidumaitse suhu Nuustakul Tartu Kuulutused, 28. november 2017 Eestis haruldane merelind tiirutas sisemaal Lubatud kiirrongipeatust tuleb Tabivere rahval veel oodata Mahlatööstus tahab mahetoodetega välisturule pressida Muusikakooli helistuudio üle tunneks uhkust professionaalidki Tiia Teppan: keegi ei tohi jääda abita (1) Hobiküpsetajatest Tartu naised pürgivad parimaks pagariks Läti kunstnikule pakkus inspiratsiooni bussisõit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hobiküpsetajatest Tartu naised pürgivad parimaks pagariks

2 min lugemist
Getter Madison annab saate esimeses osas viimast lihvi veiseliha gurmeeburgerile, mis kohtunikele väga meeldis. FOTO: Mardo Männimägi

Kindlasti on palju neid hobiküpsetajaid, kes valmistavad maitsvaid hõrgutisi vaid kodus pere ja sõprade rõõmuks. Tartust pärit loomasõbrast kvaliteediinsener Getter Madison (26) ning Ihastes elav müügijuht Triinu Võsu (44) tegid samuti tänavu suveni süüa vaid ainult kodus ja lähedaste ringis.

Ühel hetkel nad aga otsustasid, et võiks oma oskusi laiemale publikule näidata, ja saatsid kevadel taotluse saatesse «Eesti parim pagar». Nemad on 12 inimese hulgas, kelle žürii valis sadade soovijate seast saatesse osalema.  

Getter Madison koos oma kassi Lucasega. FOTO: Erakogu

Madison osutus valituks tänu oma täpsusele ja põhjalikkusele. Kuna küpsetamist võib samuti täppisteaduseks pidada, järeldas žürii, et andekal matemaatikul on kõik eeldused eduks olemas. Päikeselise naeratusega Võsu aga võlus  otsustajaid  tehniliste lahenduste ja loomingulisusega. 

Madison võitis esimese saate, kus ta valmistas hamburgeri ja tehnilise ülesandena  nagu teisedki tikrikoogi. Madison tunnistas, et talle meeldib väga kokata, kuid küpsetamisega on ta vähem kokku puutunud. 

Esimene pärmitainas

«Enne kandideerimist polnud ma kordagi isegi pärmitainast teinud. Hakkasin siis katsetama ja sain pärmitainaga heaks sõbraks. Mõtlesin, et küllap saan kuidagi saates hakkama,» rääkis ta. 

Madison ei pea end väga heaks kokaks, kuid on toite, mida ta oskab hästi valmistada, nagu part, supid ja aasia­pärased road.

Söögitegemist alati armastanud ja sõbrannadega tordiklubi korraldav Triinu Võsu soovis saates osaleda eelkõige selleks, et saada teada, mida teised peale pereliikmete ja sõprade tema roogadest arvavad. «Ise võin arvata, et teen hästi, aga soovisin teada professionaalide arvamust,» lausus eelkõige Itaalia kööki armastav hobikokk.

Enne kandideerimist polnud ma kordagi isegi pärmitainast teinud. Hakkasin siis katsetama ja sain sellega heaks sõbraks, rääkis pagarisaates osalev Getter Madison.

Võsu pidas esialgu pagarisaadet kohaks, kus uusi kogemusi saada. Võisteldes aga tekkis hasart aina paremini teha ja saatest saatesse edasi pääseda. Kuna «Eesti parim pagar» läks alles möödunud nädalal eetrisse, ei saa osalejad öelda, kes võidab. Küll aga julgesid mõlemad märkida, et jäid oma sooritusega ise rahule. 

Kuigi saates süvenes hobikokkades tunne, et oskavad hästi süüa teha, ei kavatse nad oma praegust tööd siiski jätta. Getter Madison pole kunagi soovinud kokaks saada, kuna see töö tundub talle väga pingeline. Pigem mõtleb ta sellele, et tulevikus töötada välja päris oma tooteid, mida müüa. 

Võsu arvas, et oma söögikoha avamisega tekiks rutiin ja talle ei meeldiks päevast päeva kümnetele inimestele sama rooga valmistada. 

Ideede generaator

Ta on parema meelega ideede generaator ja eelistab toitu valmistada sobivas meeleolus. «Paljud küsivad, kas ma tellimuse peale ka torti teen. Ma pole ühtegi teinud. Mul peab toidutegemiseks tuju olema, siis tulevad asjad välja,» rääkis ta.

Küll on aga Ihastes elav müügijuht pärast saadet saanud indu, et toidukonkurssidel osaleda. Nii saatis ta sügisel retsepti Eesti parima pudrumeistri võistlusele. Selle võitis ta porgandikrõpsude ja jõhvikatega rukkihelbepudruga. Samuti saatis ta oma tartalettide retsepti projekti Eesti Vabariik 100 heategevusliku retseptiraamatu jaoks ning osutus väljavalituks. 

Ihastes elavale müügijuhile Triinu Võsule meeldib kodus toitudega eksperimenteerida. FOTO: Erakogu
Seotud lood
27.11.2017 29.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto