Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
28.11.2017
Eesti Aasta kodaniku tiitli pälvis Rasmus Rask Metsast saab veel ämbrite kaupa seeni Laevakaitsjate lähedased ei julge hõisata Teehooldajate kinnitusel on võimatu libedust prognoosida Välismaa AJA PEEGEL. Vene spioon, kelle tööd ei peatanud ka trellid KOHALIK VAADE. Poola valitsus teeb uue katse justiitssüsteemi muuta Berliini jõuluturg avati terrorihirmust hoolimata külastajatele Bali vulkaanihoiatus tõsteti kõrgeimale tasemele Arvamus Lugeja kiri: Ratase valitsus päästab eestimaalased vaesusest (39) Tõnis Oja: väärakas tulumaksusüsteem ehk Mis ministril viga praalida (30) Lugeja Taavi Aasale: kes kaitseks lasnamäelase huve? (2) Mihkel Mutt: eliit ja rahvas – nagu meri ja tuul (19) Janar Ala: kuidas hipid kohtusid fašistiga Juhtkiri: laevakaitsjad jõuluks koju? (2) Postimees 1929. aastal: vali mind, saad uued pastlad! Arnold Rutto: ärgem surugem Abhaasia eestlasi Venemaa kodanikeks (11) Kultuur Kontsert ootushorisondi kõrgusel Vahel veab. Ka muusikasõbral. (1) Sport Nurmsalu: Kristjan Ilves on kõva mees, et sama kaugele hüppab kui langevarjurid Kelly Sildaru viibib taastusravil Austria tippkeskuses Legendid asuvad Pärnu JK-d oma käe järgi vormima Eesti võttis ühtsusega ilusa võidu Venno: naiste võrkpalli käiakse Türgis tänu napile riietusele rohkesti vaatamas MK-sarja valitseja sai võidumaitse suhu Nuustakul Tartu Kuulutused, 28. november 2017 Eestis haruldane merelind tiirutas sisemaal Lubatud kiirrongipeatust tuleb Tabivere rahval veel oodata Mahlatööstus tahab mahetoodetega välisturule pressida Muusikakooli helistuudio üle tunneks uhkust professionaalidki Tiia Teppan: keegi ei tohi jääda abita (1) Hobiküpsetajatest Tartu naised pürgivad parimaks pagariks Läti kunstnikule pakkus inspiratsiooni bussisõit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lubatud kiirrongipeatust tuleb Tabivere rahval veel oodata

2 min lugemist
Tabiveres peatuvad tavalised rongid küll kaheksa korda päevas, kuid kohalikud soovivad ka mõne kiirrongi peatumist. FOTO: Margus Ansu

Kiirrongi peatumist on Tabivere kandi rahvas oodanud juba aastaid ning seda enam vihastas tolle kandi rahvast uudis, et selle aasta algusest peatub kiirrong Tallinnas lausa kolmes kohas, Ülemistel, Kitsekülas ja Balti jaamas, kuid Tabivere peatusest tuhisevad ekspressrongid endiselt kümnel korral päevas mööda. 

Seepeale otsustasid Tabivere vallavalitsuse liikmed ning kohaliku rahva esindus teha konkreetse pöördumise riigikogu majandus- ja maaelukomisjonile. Märtsis riigikogu maaelu- ja majanduskomisjoni ühisistungil käis maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk välja idee panna mõnekuise eksperimendi korras Tabiveres paaril korral päevas ka kiirrong peatuma.

Prioriteedid mujal

Siiski jäi plaan esialgu soiku. Nimelt kestsid suvel Tallinna-Tartu raudteel remonditööd ning seetõttu asendati osa kiirronge üldse bussidega. Nüüd, mil remont on lõppenud, pole kiirrongipeatuse eksperimenti Tabiveres ikka veel alustatud.

Tabivere ettevõtja Rannar Raantse meel on liinikatsetuse pikast ootamisest mõru. «Tundub, et vahepeal on otsustajate aur läinud valimiste korraldamise peale ning majandusministeeriumil on prioriteediks pigem tasuta maakonnaliinide käivitamise projekt,» rääkis ta.

Esmalt tuleb kindlaks teha, kas Tabivere jaamast kiirrongile tahtjaid on ikka piisavalt, ütles Aivar Kokk.

«Meil tuleb see küsimus paari nädala pärast taas kõne alla. Usun, et nüüd kahe remondiperioodi vahel oleks võimalik see (vähemalt kolm kuud kestev liinikatsetus – toim) teoks teha,» märkis maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk.

Ta lisas, et esmalt tuleb kindlaks teha, kas Tabivere jaamast kiirrongile tahtjaid on ikka piisavalt. «Juba seepärast ongi tarvis liinikatsetus ellu viia,» lisas ta.

Tuleb tagant torkida

Ka on Tabivere valimiste järel saanud haldusreformi käigus osaks Tartu vallast. Et Tartu vallal pole praegugi veel juhti ning töökorraldus on üsna kaootiline, siis ei ole uues omavalitsuses Tabivere kiirrongipeatuse asi veel kellegi vastutusalas.

Endine Tabivere vallavanem, praegu Tartu vallavolikokku kuuluv Tarmo Raudsepp lubas, et hoiab sel teemal kätt pulsil. «Eks tulevikus ole näha, kelle vastutusalasse uues vallavalitsuses see teema jääb, kuid püüan igal juhul seda teemat tagant torkida,» märkis ta.

Seotud lood
27.11.2017 29.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto