Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.11.2017
Eesti Antov: tasuta transpordist võidavad üksnes vedajad Simsoni bussiplaan ei kannata statistikat (51) Laevakaitsjad vabanesid vanglast Nelikõed said lõpuks haiglast koju Majandus Antov: tasuta transpordist võidavad üksnes vedajad Bitcoinipalavik läheb üha suuremaks (2) Välismaa Kas Läti kiirtoiduketi töötajad saavad elamiskõlblikud palgad? (1) KOHALIK VAADE. Süüria põgenik eksis eikellegimaale Indiaaniveterane võõrustanud Trump käitus taas ootamatult (1) PERSOON: Briti kuningaperre lisandub feminist (1) Arvamus Mart Raudsaar: ärge avage ust võõrastele (2) Olev Remsu: maakera pöördub itta Mart Luik: omavahelistes vestlustes peab Aivar Riisalu Ühistupanka mõttetuks Aivar Riisalu: Tallinna osalus mingis Eesti pangas oleks mõistlik Ott Järvela: Venemaa olümpialt eemaldamine on enesehügieeni küsimus (5) Juhtkiri: bussijuht ei tööta tasuta (1) Postimees 1928. aastal: Inglise troonipärija ruttab Aafrikast koju Kultuur Teatrikiri New Yorgist: Broadway kui luksuskaup Sport Alar Varrak: noori pole mõtet kunstlikult edutada Ott Järvela: Venemaa olümpialt eemaldamine on enesehügieeni küsimus (5) Kas olümpiamedalid on piisav põhjus kellegi tapmiseks? Kodu Näidiskorteri hind sõltub kliendi ja müüja kokkulepetest Tartu Menukast kesklinna lasteaiast kaob paari aastaga viis rühma Õpilasi pesema saatnud pedagoog sattus lapsevanemate põlu alla (53) Endise ööklubi majas avab peagi uksed kohvik Näitusemaja ostu plaan on jõus, kuid linna kannatus katkemas Kümnetuhandes lehenumber ilmus kullasäras Pildid: linnapiiril sai nurgakivi aianduskeskus, mis tahab olla üks moodsamaid kogu Euroopas Ajaloolist lugemist erilisest Edasist Tartu parimaks naissportlasteks valitud Julia Beljajeva: oli imeline aasta Indrek Hirv: Juss oli väike peremees Kaspar Koort: taome need rehvid atradeks. Enne kui on hilja Naiste saalihokikoondis ajastas tippvormi MMiks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aivar Riisalu: Tallinna osalus mingis Eesti pangas oleks mõistlik

2 min lugemist
Aivar Riisalu otsestuudios FOTO: Konstantin Sednev

Tallinna osaluse küsimuses Eesti Ühistupangas tuleb selgus majja saada. Kui litsents jääb saamata, tuleks Tallinnal kaaluda osalust mõnes olemasolevas Eesti väikepangas, leiab Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu.

Minu seisukoht on selline, et ilma litsentsita ei täida selline ühistupank loomulikult oma eesmärke. Olen käinud ka finantsinspektsioonis koos panga juhtidega teemat arutamas. Praegu ei ole endiselt täit selgust, mis selle pangalitsentsiga võiks saada.

Mulle isiklikult tundub, et selline põhikiri, kus sõltumata rahanumbrist saad ühistu koosolekul ühe hääle, võib tulevikus kapitali laienemise keeruliseks teha.

Samas leian täiesti mõistliku olevat, kui eestimaised väikepangad seisavad vastu suurtele Rootsi pankadele, kes ei ole keskmise ja väikese ettevõtluse toetamisest Eestis ilmselt praegu lõpuni huvitatud.

Kõik poliitilised vastased, kes ütlevad, et lubati kinni panna või kuluaarides arvas seda või toda või mida iganes, on antud küsimuses aga seda meelt, et ühistupanga asjus tuleb leida mõistlik lahendus.

Neid mõistlikke lahendusi saab olla kaks. Esiteks. Olemasolev pank saab litsentsi – sel juhul saab seda panka arendada. Loomulikult ei saa linna osa olla määrava tähtsusega, vaid ongi ühistupank, kus on palju-palju omanikke ja kus kõik kapitalitingimused ja teised nõuded on normaalselt täidetud.

Teisel juhul tuleb enda jaoks ära otsustada – analüüsi tulemusena muidugi –, et sellisel kujul ühistupanka ei ole me suutelised tekitama, me ei suuda neid nõudeid täita. Sellisel juhul peaks Tallinna linn tõsiselt kaaluma mõnes Eesti kapitaliga seotud pangas osalemist, andes oma osalusega soliidsust juurde ja tehes panga ka rahvusvaheliste institutsioonide ja igasuguse järelevalve jaoks atraktiivsemaks. Sest Tallinna eelarve on piisavalt suur ja Tallinna osalus mingis pangas oleks väga mõistlik.

Kas selgus saabub kuue kuu või aastaga – üsna lähemas tulevikus saame aru, mis sellest saab. Määramatus ühistupanga küsimuses peab ära lõppema.

Seotud lood
28.11.2017 30.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto