Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
29.11.2017
Eesti Antov: tasuta transpordist võidavad üksnes vedajad Simsoni bussiplaan ei kannata statistikat (51) Laevakaitsjad vabanesid vanglast Nelikõed said lõpuks haiglast koju Majandus Antov: tasuta transpordist võidavad üksnes vedajad Bitcoinipalavik läheb üha suuremaks (2) Välismaa Kas Läti kiirtoiduketi töötajad saavad elamiskõlblikud palgad? (1) KOHALIK VAADE. Süüria põgenik eksis eikellegimaale Indiaaniveterane võõrustanud Trump käitus taas ootamatult (1) PERSOON: Briti kuningaperre lisandub feminist (1) Arvamus Mart Raudsaar: ärge avage ust võõrastele (2) Olev Remsu: maakera pöördub itta Mart Luik: omavahelistes vestlustes peab Aivar Riisalu Ühistupanka mõttetuks Aivar Riisalu: Tallinna osalus mingis Eesti pangas oleks mõistlik Ott Järvela: Venemaa olümpialt eemaldamine on enesehügieeni küsimus (5) Juhtkiri: bussijuht ei tööta tasuta (1) Postimees 1928. aastal: Inglise troonipärija ruttab Aafrikast koju Kultuur Teatrikiri New Yorgist: Broadway kui luksuskaup Sport Alar Varrak: noori pole mõtet kunstlikult edutada Ott Järvela: Venemaa olümpialt eemaldamine on enesehügieeni küsimus (5) Kas olümpiamedalid on piisav põhjus kellegi tapmiseks? Kodu Näidiskorteri hind sõltub kliendi ja müüja kokkulepetest Tartu Menukast kesklinna lasteaiast kaob paari aastaga viis rühma Õpilasi pesema saatnud pedagoog sattus lapsevanemate põlu alla (53) Endise ööklubi majas avab peagi uksed kohvik Näitusemaja ostu plaan on jõus, kuid linna kannatus katkemas Kümnetuhandes lehenumber ilmus kullasäras Pildid: linnapiiril sai nurgakivi aianduskeskus, mis tahab olla üks moodsamaid kogu Euroopas Ajaloolist lugemist erilisest Edasist Tartu parimaks naissportlasteks valitud Julia Beljajeva: oli imeline aasta Indrek Hirv: Juss oli väike peremees Kaspar Koort: taome need rehvid atradeks. Enne kui on hilja Naiste saalihokikoondis ajastas tippvormi MMiks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Näitusemaja ostu plaan on jõus, kuid linna kannatus katkemas

2 min lugemist
Endine ERMi näitusemaja Kuperjanovi tänaval. FOTO: Kristjan Teedema

​Tartu linn ei ole taganenud plaanist osta endine Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja Kuperjanovi 9 ja on selleks ka eelarvesse raha kavandanud, kuid linnapea Urmas Klaasi selgituse järgi ei saa lõputult oodata, kuni riik müügiotsuse teeb, ja pole valmis maja ostma enampakkumise korras.

Pärast riigihalduse ministrilt Jaak Aabilt saadud seisukohta, et valitsuskabinetis ei ole üksmeelt, kas müüa maja linnale või panna enampakkumisele, on Tartu linnavalitsus küsimust arutanud kabinetiistungil. Ühtegi otsust siiski ei langetatud ja Klaasi sõnul sobiks toimunut kõige paremini kirjeldama määratlus, et sellel teemal oli vestlus.

Klaas ütles seda eile kommenteerides ajalehe palvel abilinnapea Tiia Teppani intervjuus olnud seisukohta, et võibolla tuleks ostutehing ära jätta ja see raha panna hoopis Staadioni 48 endise haiglahoone korrastamiseks seltside majaks.

Volikogu antud hinnapiir

Reformierakondlasest linnapea rääkis, et valitsuskoalitsioonis on erimeelsused endise näitusemaja müügi küsimuses ja need on tõuganud otsuse langetamist edasi. Kui riik aga otsustaks hoones siiski müüa enampakkumisel, paneks see linna väga halba positsiooni, sest hoone eest ei või maksta rohkem, kui volikogu on lubanud. Selle otsustamine oleks avalik ja tulemus kõigile teistele asjahuvilistele kohe teada.

Klaas kinnitas, et linn oleks valmis selle maja eest maksma 500 000 eurot ja niisugune summa on ka uue eelarve eelnõus olemas.

Urmas Klaasi sõnul sobiks toimunut kõige paremini kirjeldama määratlus, et sellel teemal oli vestlus.

Kuperjanovi 9 maja kasutuselevõtt seltside majana avaks tee muudeks liikumisteks. Nii saaks Tiigi seltsimaja tegevused sellesse üle viia ja Tiigi seltsimaja hoone omakorda saaks laste kunstikoolile, mis tegutseb seni rendipinnal. Klaas ütles, et nendeks liikumisteks siiski survet pole. 

Staadioni 48 endine haiglahoone vajaks seltsidemajana kasutusele võttes põhjalikku remonti, mille hind võib küündida nelja miljoni euroni. Teisalt saab seda remontida etapiti. 

Hoone on praegu kasutuses ja küte on sees.

Arhitektuurimälestis

Selle maja miinus lisaks arvestatavale remondikulule on, et sellel pole nii suurt saali kui Kuperjanovi tänava majal. Et hoone on muinsuskaitse all, pole mõeldavad ka suuremad ümberehitused.

Abilinnapea Teppan tõi aga intervjuus välja, et Kuperjanovi tänava endise näitusemaja kinnistul pole ei parkimiskohti ega parki.

«Mis tulemuseni jõuame, vara öelda, aga isiklik arvamus on küll, et Staadioni tänava maja oleks suurem ja parem,» ütles Teppan. Ta lisas ka, et selles piirkonnas vajaks linnaraamatukogu filiaal korralikke ruume.

Seotud lood
28.11.2017 30.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto