Naiste saalihokikoondis ajastas tippvormi MMiks

Kodusaalis peetud viimases trennis esmaspäeva õhtul harjutasid saalihokinaised peatreener Pavel Semjonovi juhendamisel läbi kiireid rünnakuid. Jäänud on veel neljapäevane treening Slovakkias ja reedel tuleb Austraalia vastu juba kõik oskused mängu panna. FOTO: Sille Annuk

Esmaspäeva õhtul pidasid maailmameistrivõistlustele sõitvad saalihokinaised maaülikooli võimlas viimase treeningu. Töö on tehtud ja vorm viis pluss, kinnitas EMÜ SK kapten Kati Loid. 

Nüüd tuleb vorm realiseerida ning võimalus selleks avaneb üsna pea. Eestlannadele astub juba reede õhtul kell 20.30 Bratislavas vastu Austraalia koondis. «Väga hea oleks, kui esimene mäng õnnestuks võita,» sõnas Loid.

Kolm rasket vastast

«Valmistunud oleme hästi, tuju on hea ja nüüd on käes aeg õpitu realiseerida,» leidis ka koondise peatreener Pavel Semenov. Esmaspäeval harjutas ta naistega läbi rünnakukombinatsioone. Löögid lajatasid kiiresti ja täpselt nii värava ristnurka kui ka kolksatasid vastu väravavahi kiivrit. Järgmine trenn on treeneri sõnul neljapäeval juba Bratislavas ja siis hakkab pihta.

MMile pääses 16 võistkonda ning Eesti jõudis nende sekka õige napilt. Veebruaris Itaalias peetud alagrupiturniirilt sai edasi kaks parimat, Eesti jäi kahe võidu, viigi ja kaotusega aga kolmandaks. Pääsme andis lõpuks alagrupiturniiride tulemuste võrdlus ning kahe esmalt joone alla jäänud ja hiljem edasi pääsenud võistkonna hulka jõudis ka Eesti.

Koondisse kuulub Semenovi sõnul seitse maaülikooli mängijat. Lisaks on võistkonnas Saku ja Sparta spordiklubi esindajaid ning Soomes ja Saksamaal mängivad sportlased. Alagrupimängudes kohtub Eesti peale Austraalia veel 2. detsembril korraldajamaa Slovakkiaga ja 3. detsembril Singapuriga. «Soovime jõuda oma grupis esimesele või teisele kohale ja siis järgnevad play-off’id,» ütles treener.

Mullu Eesti meistriks tulnud EMÜ SK asub praegu koduses turniiritabelis alles kolmandal kohal. Seda kohta ei tasu Semenovi hinnangul üle tähtsustada. Ta lausus muheledes, et kindlasti näitab võistkond end tugevamana, kui kätte jõuavad koduse liiga otsustavad mängud.

Tavapäraselt harjutab maaülikooli võistkond kolmel korral nädalas väljakul ja ühe korra jõusaalis. Tartu ainsasse naiskonda kuulub nii tudengeid, õpilasi kui ka pereemasid. Kel ala vastu huvi, on kindlasti oodatud proovima ja treeningutesse, ütles Loid.

Treeningmängud Lätis

Et olla MMiks paremas löögihoos, teeb naistekoondis tänavu kaasa Läti liigas. Eestis on neli naiskonda ning omavahel mängimine ei anna vajalikku pingutust, tõdes Semenov. 

Lätis on võistkondi aga rohkem ning neist kaks on kohe päris tugevad, kellega mängimine on Eesti koondise mängupilti tublisti parandanud. Läti on lähedal, kuid teistsugune ning iga mängu efekt on, nagu oleksime käinud välislaagris, selgitas Semenov. «Ka lätlased on rahul, et neil on üks tugev vastane liigas juures,» ütles ta.

Lõunanaabrite juures käimine on koondislastele siiski täiesti vabatahtlik, nentis peatreener. Saalihoki alaliit tasub küll turniiri osalustasud, kuid kohtumistele jõudmiseks tuleb sõita oma autoga ja ka kütuse peavad naised ise paaki ostma. Sellest hoolimata huvilisi jätkub. «Läti liigas oleme saanud koondisega hästi palju kokkumängu harjutada,» ütles ka Loid.

28.11.2017 30.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto