Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
29.11.2017
Eesti Antov: tasuta transpordist võidavad üksnes vedajad Simsoni bussiplaan ei kannata statistikat (51) Laevakaitsjad vabanesid vanglast Nelikõed said lõpuks haiglast koju Majandus Antov: tasuta transpordist võidavad üksnes vedajad Bitcoinipalavik läheb üha suuremaks (2) Välismaa Kas Läti kiirtoiduketi töötajad saavad elamiskõlblikud palgad? (1) KOHALIK VAADE. Süüria põgenik eksis eikellegimaale Indiaaniveterane võõrustanud Trump käitus taas ootamatult (1) PERSOON: Briti kuningaperre lisandub feminist (1) Arvamus Mart Raudsaar: ärge avage ust võõrastele (2) Olev Remsu: maakera pöördub itta Mart Luik: omavahelistes vestlustes peab Aivar Riisalu Ühistupanka mõttetuks Aivar Riisalu: Tallinna osalus mingis Eesti pangas oleks mõistlik Ott Järvela: Venemaa olümpialt eemaldamine on enesehügieeni küsimus (5) Juhtkiri: bussijuht ei tööta tasuta (1) Postimees 1928. aastal: Inglise troonipärija ruttab Aafrikast koju Kultuur Teatrikiri New Yorgist: Broadway kui luksuskaup Sport Alar Varrak: noori pole mõtet kunstlikult edutada Ott Järvela: Venemaa olümpialt eemaldamine on enesehügieeni küsimus (5) Kas olümpiamedalid on piisav põhjus kellegi tapmiseks? Kodu Näidiskorteri hind sõltub kliendi ja müüja kokkulepetest Tartu Menukast kesklinna lasteaiast kaob paari aastaga viis rühma Õpilasi pesema saatnud pedagoog sattus lapsevanemate põlu alla (53) Endise ööklubi majas avab peagi uksed kohvik Näitusemaja ostu plaan on jõus, kuid linna kannatus katkemas Kümnetuhandes lehenumber ilmus kullasäras Pildid: linnapiiril sai nurgakivi aianduskeskus, mis tahab olla üks moodsamaid kogu Euroopas Ajaloolist lugemist erilisest Edasist Tartu parimaks naissportlasteks valitud Julia Beljajeva: oli imeline aasta Indrek Hirv: Juss oli väike peremees Kaspar Koort: taome need rehvid atradeks. Enne kui on hilja Naiste saalihokikoondis ajastas tippvormi MMiks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu parimaks naissportlasteks valitud Julia Beljajeva: oli imeline aasta

2 min lugemist
Vehkleja Julia Beljajeva ning veemotosportlane Rasmus Haugasmägi. FOTO: Stanislav Moshkov / Eero Vabamägi

Tartu linn valis selle aasta parimateks sportlasteks vehkleja Julia Beljajeva ja veemotosportlase Rasmus Haugasmägi.

Parima meessportlase tiitlile oli välja pakutud kaheksa sportlast. Komisjoni ühise otsusena kinnitati parimaks veemotosportlane Rasmus Haugasmägi, kel õnnestus sel aastal tulla juba viiendat korda järjest maailmameistriks. Samuti võitis ta Euroopa meistrivõistlustel kuldmedali. 

Haugasmägi ütles Tartu Postimehele, et jäi lõppeva aastaga väga rahule. «Ilmselgelt olid sellel võistlushooajal tunded väga positiivsed, sest meil ei olnud ühtegi möödalaskmist. Suutsin edukalt kaitsta mõlemat tiitlit ja olen nüüd viiekordne maailmameister. Mida enam oskaks tahta,» rääkis ta.

Tänavuaastaste võitudega kokku on Haugasmäel nüüd kümme tiitlivõistluste kulda. Neist üks on võidetud noorteklassis. «Võib öelda, et viimased viis aastat on olnud nii põnev nagu Ameerika mägedel. Ma loodan, et võitudeseeria niipea ei lõppe,» ütles Haugasmägi.

Sportlane lisas, et kuigi tal on õnnestunud mitu aastat järjest maailmameistriks tulla, pole pinget see vähendanud. «Me näeme selle nimel ikkagi igal aastal väga palju vaeva,» lausus ta. «Tiitlit võita on kindlasti kergem kui kaitsta. Pigem läheb närvide mäng iga aastaga aina hullemaks.»

Järgmisel hooajal tahab Haugasmägi liikuda kiiremasse võistlusklassi ning osaleda edukalt Eestis peetavatel Euroopa meistrivõistlustel. «Üritame oma tippvormi selleks ajastada ja kindlasti on eesmärk ka mõlemaid tiitleid kaitsta,» sõnas teist korda linna parimaks meessportlaseks valitud Haugasmägi. 

Neljandat korda parim

Naiste arvestuses kandideeris aasta parimaks kolm sportlast. Parimaks valiti vehkleja Julia Beljajeva, kes võitis maailmameistrivõistlustel naiskonna arvestuses kulla ning individuaalarvestuses pronksmedali. Samuti jäi tema kontole veebruaris Itaalias toimunud maailmakarikaetapi esikoht.

«Mulle oli see aasta imeline,» sõnas Beljajeva, kes pälvis aasta sportlase tiitli juba neljandat korda. Esimest korda juhtus see aastal 2013, kui Beljajeva tuli individuaalselt maailmameistriks.  

«Aga see tänavune pronksmedal tähendab mulle isegi võib-olla rohkem kui tookordne kuldmedal, sest töö, mis nende aastate jooksul on tehtud, on olnud meeletu. Lõpuks kandis see vilja,» rõõmustas Beljajeva, kellel oli see aasta tähtis ka isiklikus elus. Nimelt jõudis ta suvel abieluranda. 

Oma tulevikuplaanidest rääkides nimetas Beljajeva kõige tähtsamaks 2020. aasta olümpiamänge Jaapanis Tokyos. 

«Ma juba tasapisi tunnen, et olümpiatsükkel on väga lähedal, ning ma tahan selleks võimalikult hästi valmistuda. Muidugi on enne seda veel palju võistlusi ja kui ma tahan sinna pääseda, siis on vaja näidata häid tulemusi, aga kõige tähtsam on olla olümpial võimalikult heas vormis. See on minu suurim eesmärk,» rääkis Maarjamõisa haiglas õena töötav Beljajeva.

Zirk ja Vesso

Parima noorsportlase tiitli said ujuja Kregor Zirk (Euroopa juunioride meistrivõistluste 3. koht) ja maadleja Viktoria Vesso (Euroopa noorte meistrivõistluste 2. koht). 

Aasta võistkonna tiitli vääriliseks tunnistati aerutajate paatkond Kaspar Sula ja Kaarel Alupere, kelle selle aasta tulemused on Euroopa meistrivõistlustelt 11. koht ja maailmameistrivõistlustelt 13. koht. 

Aasta treeneri valimisel sai enim hääli Julia Beljajeva treener Natalja Kotova. Aasta sporditegu on orienteerumise maailmameistrivõistluste korraldamine Tartus. 

Parimad valis seitsmeliikmeline komisjon, kes lähtus linna spordiklubide ettepanekutest.

Tartu aasta sportlase nominendid

Mehed

  • Jaak-Heinrich Jagor (kergejõustik, MMi 19., EK 7. koht)
  • Kenny Kivikas (orienteerumine, MMi 16. ja 19., võistkondlik 4. koht)
  • Juhan Mettis (judo, MMi 33. ja EMi 17. koht)
  • Rasmus Mägi (kergejõustik, EK 4., Euroopa edetabeli 6. koht)
  • Rait Rikberg (võrkpall, EMi 13. koht, koondise libero)
  • Aleksei Sadajev (kikkpoks, Balti meister)
  • Rainer Raiend (trampoliinvõimlemine, Eesti meister)

Naised

  • Erika Kirpu (vehklemine, naiskondlik maailmameister)
  • Anna Botšarova (kikkpoks, kahekordne Eesti meister)
Seotud lood
28.11.2017 30.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto