Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
29.11.2017
Eesti Antov: tasuta transpordist võidavad üksnes vedajad Simsoni bussiplaan ei kannata statistikat (51) Laevakaitsjad vabanesid vanglast Nelikõed said lõpuks haiglast koju Majandus Antov: tasuta transpordist võidavad üksnes vedajad Bitcoinipalavik läheb üha suuremaks (2) Välismaa Kas Läti kiirtoiduketi töötajad saavad elamiskõlblikud palgad? (1) KOHALIK VAADE. Süüria põgenik eksis eikellegimaale Indiaaniveterane võõrustanud Trump käitus taas ootamatult (1) PERSOON: Briti kuningaperre lisandub feminist (1) Arvamus Mart Raudsaar: ärge avage ust võõrastele (2) Olev Remsu: maakera pöördub itta Mart Luik: omavahelistes vestlustes peab Aivar Riisalu Ühistupanka mõttetuks Aivar Riisalu: Tallinna osalus mingis Eesti pangas oleks mõistlik Ott Järvela: Venemaa olümpialt eemaldamine on enesehügieeni küsimus (5) Juhtkiri: bussijuht ei tööta tasuta (1) Postimees 1928. aastal: Inglise troonipärija ruttab Aafrikast koju Kultuur Teatrikiri New Yorgist: Broadway kui luksuskaup Sport Alar Varrak: noori pole mõtet kunstlikult edutada Ott Järvela: Venemaa olümpialt eemaldamine on enesehügieeni küsimus (5) Kas olümpiamedalid on piisav põhjus kellegi tapmiseks? Kodu Näidiskorteri hind sõltub kliendi ja müüja kokkulepetest Tartu Menukast kesklinna lasteaiast kaob paari aastaga viis rühma Õpilasi pesema saatnud pedagoog sattus lapsevanemate põlu alla (53) Endise ööklubi majas avab peagi uksed kohvik Näitusemaja ostu plaan on jõus, kuid linna kannatus katkemas Kümnetuhandes lehenumber ilmus kullasäras Pildid: linnapiiril sai nurgakivi aianduskeskus, mis tahab olla üks moodsamaid kogu Euroopas Ajaloolist lugemist erilisest Edasist Tartu parimaks naissportlasteks valitud Julia Beljajeva: oli imeline aasta Indrek Hirv: Juss oli väike peremees Kaspar Koort: taome need rehvid atradeks. Enne kui on hilja Naiste saalihokikoondis ajastas tippvormi MMiks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Endise ööklubi majas avab peagi uksed kohvik

2 min lugemist
Detsembrikuus saavad kõik taas endise klubi majas kohvikus käia. FOTO: Sille Annuk

​Suvel võttis Shaté tantsukool rendile endise klubi- ja restoranihoone Atlantis. Sisse kolides oli juhatajal Krõõt Kivistel mõte, et kuna maja on suur, võiks seal kindlasti olla kohvik. Kiviste teadis kohe, et ise ta seda pidama ei hakka. Nii alustaski ta toitlustusettevõtja otsingut.

Endise Star Café ruumides puhvetit pidada soovijaid oli seitse, suurem osa neist olid Kiviste sõnul Tartus teada-tuntud tegijad. Oli ka paar uut inimest, kes soovisid end esimest korda toitlustusäris proovile panna. Sõelale jäigi üks uustulnukaist, kelle kontseptsioon meeldis Kivistele kõige enam. Tuleval kuul avabki Narva maantee alguses uksed kohvik Pööre.

Remont uue toitukoha avamiseks hakkas pihta oktoobri keskpaigas. 

Nii taimset kui loomset

Puhveti Pööre eestvedaja Anti Einpaul soovib pakkuda eelkõige tervislikku toitu, mis on väga tähtis ka tantsukooli tantsijatele. Menüüsse tulevad salatid, supid, magustoidud ja smuutid, lõuna ajal on Rootsi laua päevapakkumised. 

Kuna nõudlus taimse toidu järele on suur, julges Einpaul öelda, et menüüs on rohkem taimset kui loomset toitu. 

«Me ei solva lihatootjaid, me pakume ka kana ja kala. Suuremat lihasöömist aga ei plaani,» ütles Einpaul. Ta lisas, et tellitud üritusteks ja jõulupidudeks valmistavad kokad muidugi seda, mida tellitakse. 

Kohvikus hakkab tegutsema pagar, nii et saab värskeid pirukaid, ka lihaga. Einpaul arvas, et pagar ei tööta kohe avamisest peale, vaid alustab ilmselt natukene hiljem.

Avamine enne jõule

Pöördesse on oodatud mitte ainult tantsukooli õpilased, vaid kõik teisedki. Küll aga mõtles kohvikule nime välja tantsukooli pere. Krõõt Kiviste on nimega väga rahul, kuna tantsus on pöörded väga tähtsad. 

Kuna nõudlus taimse toidu järele on suur, julges Anti Einpaul öelda, et menüüs on rohkem taimset kui loomset toitu.

Kui Pööre on uksed lahti teinud, loodab tantsukooli juhataja, et seal oleks telerid, kust näiteks lapsevanemad saavad oma lapsi oodates jälgida, mis tantsutrennides parasjagu toimub. 

Omanikel on plaanis uksed avada kindlasti enne jõule. Einpaul ei julgenud välja öelda täpset kuupäeva, kuna avamine sõltub paljudest asjaoludest, nagu ehitamine ja sisustamine ning loa saamine puhveti pidamiseks. 

Küll aga on vahetult enne avamist plaan kitsamas seltskonnas kõik road järele proovida, et saada tagasiside, kas toidud meeldivad või mitte ning mis vajaks veel muutmist. 

Seotud lood
28.11.2017 30.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto